Selgusid Eesti mid-amatööride meistrid golfis

Möödunud nädalavahetusel kogunes Eesti üle-30-aastaste ehk mid-amatööride paremik Pärnu Bay Golf Links golfiväljakule, et võtta omavahel mõõtu ning selgitada parematest parimad ja mängida välja Eesti meistritiitlid löögimängus.

Üle 20 m/s sekundis puhunud meretuules pandi proovile kõik oma oskused, õpiti nii mõndagi uut iseenda ja golfilöökide kohta ning golfi jaoks äärmuslikud ilmaolud muutsid tingimused kõigile ühtviisi raskeks. Seda, et võistlus oli rasketes oludes võrdsete vastaste vahel, näitasid ka tulemused ning rajalt tulijate mõtlikud ja tuulest ning päikesest õhetavad näod. Pühapäeva õhtuks oli aga kõik selge ning alljärgnevalt ongi ära toodud paremusjärjestused naiste ja meeste klassides.

Naiste klassis võttis tubli võidu ja sai kaela Eesti meistri medali Karin Mängel  (mänguringid 89 ja 87 lööki), teisele kohale tuli Sirje Eichelmann (96 ja 93 lööki) ning kolmanda koha saavutas Anneli Esken (98 ja 94 lööki).

Meeste klassis oli pinevust ja draamat kuni viimase raja viimase löögini, kus võidu napsas Enn Pääro (81 ja 88 lööki). Teise ja kolmanda koha väljaselgitamiseks läks aga vaja kaherajalist play-offi, mille tulemusel saavutas teise koha Kristo Tullus ( 81 ja 89 lööki) ja kolmanda koha sai Erko Täht ( 85 ja 85 lööki).

Sama võistluse raames sai peetud ka LHV MidAm Touri kolmas ja ühtlasi selle hooaja viimane etapp, mille tulemusena selgusid  ka hooaja võitjad. LHV Midam Touri raames mängitakse hcp-löögimängu kolmes klassis ning alljärgnevalt siis iga klassi kahe parema tulemused:

Naiste klassis (hcp kuni 36) saavutas esikoha Karin Mängel (netotulemus 136 lööki) ning teisele kohale tuli Sirje Eichelmann (netotulemus 155 lööki).
Meeste B-klassis (hcp 12,1-24) sai esimese koha Hanno Stradz (netotulemus 148 lööki) ja teiseks tuli Joel Juht (netotulemus 150 lööki).
Meeste A-klassis (hcp kuni 12) sai aga esimese koha Indro Konik (netotulemus 152 lööki) ning teise koha Sulev Kodu (netotulemus 154 lööki).

Kolmeetapiline LHVMidam Tour on selleks aastaks seega õnnelikult finishisse jõudnud ning selle hooaja võitjad on naiste klassis Karin Mängel, meeste B-klassis Hanno Stradz ning meeste A-klassis Joel Rothberg. Kõigi võitajate eest maksab LHV MidAm Tour ära kuni 750 euro ulatuses nende poolt valitud klubi järgmise hooaja tasu.

Artikli leiab ka Postimees sport lehelt.