Eesti Golfiportaal

2017. aasta hooaja võistluste kokkuvõte

Esimesed miinuskraadid õues annavad juba märku sellest, et hooaeg hakkab lõppema. Seega ongi paras aeg vaadata tagasi sel hooajal toimunud Liidu võistlustele. Head lugemist!

Selle hooaja esimene Eesti Golfi Liidu korraldatud võistlus Estonian Fourball Open Championship toimus 19.-21. mail White Beach Golfil. Meestest võitsid kulla Egeti Liiv ja Cristofer Herman ning naistest Lil Kuuli ja Liis Kuuli. Täpsemate tulemustega saab  tutvuda Golfboxis:

Juuni alguses toimus Pärnu Bay Golf Links väljakul Estonian Amateur Open. Osalejate sõnul tegi võistlemise erakordselt huvitavaks esimese päeva väga tugev tuul, mis võistlejate sõnutsi olevat isegi golfipalle liigutanud. Tulemused leiab  SIIT.

Meestest suutis väga stabiilse mänguga esikoha tagada Santeri Lehesmaa Soomest, kokkuvõttes tulemusega +1. Teise koha haaras Dominic Jones Soomest, tulemusega +4 ning kolmandaks tuli Rasmus Karlsson Soomest, tulemusega +6.
Esimese eestlasena lõpetas Carl Hellat, jagades kaheksandat positsiooni tulemusega +12.
Naistest tuli poodiumile Hannele Mikkola Soomest, tulemusega +8. Teiseks tuli Anna Dianá Śvanka Lätist tulemusega +12. Kolmanda koha sai Niina Liias Soomest, tulemusega +14.

Golf X Rael toimusid 9.-11. juunil EMV-d rajamängus (ka seenioride omad). Rajamängu tulemused on SIIN  ning seenioride tulemusi saab näha SIIT. Juuli alguses toimus Estonian Junior Open, kus Otepääl võtsid mõõtu juuniorid paljudest erinevatest riikidest (tulemused leiab SIIT). Juuli lõpus kohtusid ka Rael seeniorid, kes selgitasid EMV löögimängul välja endi seast parimad golfarid (tulemused).

Augusti esimesel nädalavahetusel võttis mid-amatööride paremik mõõdu Mid-Am EMV löögimängus Pärnu Bay Golf Links golfiväljakul. Naiste klassis võttis tubli võidu ja sai kaela Eesti meistri medali Karin Mängel  (mänguringid 89 ja 87 lööki), teisele kohale tuli Sirje Eichelmann (96 ja 93 lööki) ning kolmanda koha saavutas Anneli Esken (98 ja 94 lööki).

Meeste klassis oli pinevust ja draamat kuni viimase raja viimase löögini, kus võidu napsas Enn Pääro (81 ja 88 lööki). Teise ja kolmanda koha väljaselgitamiseks läks aga vaja kaherajalist play-offi, mille tulemusel saavutas teise koha Kristo Tullus (81 ja 89 lööki) ja kolmanda koha sai Erko Täht (85 ja 85 lööki).

Hooaja põnevaimad hetked olid kahtlemata augusti viimasel nädalavahetusel White Beach Golfil, kus selgitati välja Eesti parimad golfarid löögimängus

Esimese koha saavutas Carl Hellat tulemusega -7 (69, 73, 67). Kolme mänguringi jooksul tegi Hellat ühe eagle’i, 13 birdie’t ning  mängis par’i 32 rada. Teise koha võitles välja Kevin Christopher Jegers, tulemuseks -5 (74, 69, 68). Tulemusega -1 (69, 72, 74) saavutas kolmanda koha Mattias Varjun.

Hellati sõnul sujus kõik hästi, nii pikad löögid kui lähimäng. „Olen olnud juba kaks aastat teisel kohal, seega andsin sel nädalavahetusel endast kõik, et olla kolmandal aastal esimene,“ sõnas Hellat. Küsimusele, milliseks hindab värske löögimängu meister oma arengut sel aastal, tõi ta välja, et sellel hooajal on mäng oluliselt parem: „Areng on toimunud eelkõige harjutamise aspektist ning sellest tuleb ka erinevus kahe hooaja vahel, mis kajastub just üldmängus“. Tulevikuplaanid on Hellat sidunud USA ülikooliga. „Kokkulepe on juba olemas, kuid ilmselt juhtub see kõik 2020. aastal,“ lisas ta.

Naisteklassis hoidsid kuni viimaste hetkedeni põnevust Annika Meos ja Liis Kuuli. Kokkuvõttes saavutas Meos esimese koha tulemusega +15 (83, 75, 73). Vaid ühe löögi rohkem teinud Kuuli jäi teiseks, tulemuseks +16 (73, 86, 73). Karola Soe saavutas tulemusega +24 (85, 76, 79) kolmanda koha.

Naisteklassi võitja Annika Meos tõi välja, et tegemist oli täiesti ideaalse päevaga. „Liisiga oli väga põnev mängida ning mul on väga hea meel, et mängisime mõlemad hästi ja tegime kuni lõpuni mängu väga pingeliseks,“ sõnas Meos. „Tegin ju ka Hole in One’i, millega olen tohutult rahul,“ lisas ta.

Selle aasta löögimängu EMV oli erakordne, sest esmakordselt lõpetasid meeste klassi esimesed kolm golfarit võistluse miinustulemusga. Samuti osales võistlusel kogu Eesti amatöörtaseme golfikoondis. Meeste arvestuses olid kümnest parimast võistlejast lausa kaheksa Eesti golfikoondisest.

Septembri algul toimusid Niitväljal klubidevahelised meistrivõistlused.