Eesti Golfiportaal

WAGRi võistluste punktiarvestus

 

 

 

 

 

 

Juuresolev pilt näitab amatöörgolfarite WAGR-i võistluste punktiarvestust. Kui planeeritud ringide arvu võistluse ajal mingil põhjusel siiski vähendatakse (näiteks ilma tõttu), arvestatakse see võistlus siiski edetabelisse. Et võistlus saaks WAGR-i punkte, peab meeste arvestuses olema vähemalt 10 osalejat ning naiste arvestuses vähemalt 8 osalejat.

On oluline teada, et kui tabelist väljas olev amatöörgolfar saavutab 10. koha (tasatulemused kaasa arvatud), siis pääseb võistleja edetabelisse.

Kui stardis on vähem kui 30 võistlejat, saab punkte ning pääsu edetabelisse ainult võitja (kui teda seal veel ei ole). Kui stardis on 30-39 võistlejat, saavad punkte ning pääsu edetabelisse esimesed kolm võistlejat (ka tasatulemusega). 40-49 mängija puhul kehtib sama loogika esimese viie koha omanikele.

Mängijad teenivad ka löögipunkte, mis arvutatakse nende tulemusega igal ringil RSS-i (Ranking Scratch Score) vastu.

RSS on standard, mis teisendab mängija loendatud skoorid löögimängu edetabeli punktideks. Loendatud ringi RSS arvutatakse skeemi (a) / (b) järgi, kus (a) on juhtivate mängijate ringi tulemuste summa ja (b) on WAGR-i edetabelisse kuuluvate mänägijate arv ühe mänguringi kohta.

Kui stardis on vähem kui 48 võistlejat, arvutatakse RSS tavaliselt välja pooltele tulemustele. Kui loendataval ringil on vähem kui kolm võistlejat WAGRi arvestuses, on RSS kolme madalaima tulemuse keskmine.

Näiteks, 5 WAGRi edetabeli mängijat stardivad võistluse esimesel päeval; (b) = 5

Kõikide mängijate peale (ei pea olema WAGRi arvestuses olevad mängijad) on päeva viis madalaimat tulemust 68, 69, 70, 71, 72; (a) = 68 + 69 + 70 + 71 + 72 = 350

Seega: RSS = (a) / (b) = 350 / 5 = 70

 

WAGR-i edetabeli ning sellega seotud enamlevinud küsimuste kohta leiab infot lehelt http://www.wagr.com/en/About-WAGR/FAQs.aspx.

 

Sponsorid