Estonian Junior Tour 2019 – 6 etapi kokkuvõte

Estonian Junior Tour 2019 by Exit Golf on jõudnud lõpusirgele. Eile mängiti Estonian Golf & Country Club Sea Course’l põhihooaja viimane etapp ja jäänud on ainult finaal 1.septembril taas EGCC’s, kuhu pääseb iga võistlusklassi 12 paremat.

Eilne etapp tõi kokku 48 golfinoort ja taas mitte ainult Eestist, vaid konkurentsi oli tulnud pakkuma paarkümmend Läti noort golfarit. Olgu etteruttavalt öeldud, et siiski kasutasid meie noored kodumaa eelise ära ja “külalislahkust” polnud – kõik auhinnalised kohad jäid Eestisse.

U12 klassis oli stardis 15 tublit golfinoort. Selles klassis on hooaja jooksul nähtud palju erinevaid võitjaid, aga just võitudest innustatuna on paljud väga suure golfipisiku külge saanud. Auhinnalistele kohtadele jõudmiseks pidi taaskord händikäppi langetama, sest 5 esimest kogusid 19 punkti või rohkem. Päeva paremuselt teiseks tulemuseks oli 21 punkti, mille mängisid Roberts Kamaruts Ozo golfiklubist ja Kaspar Urh Jamnik Otepäält. Parema hcp toel sai auhinnalise teise koha Kaspar. Võitja osas aga kahtlust ei tekkinud ja sel hooajal vaid kahel etapil osalenud ning eelmisel korral mitte nii edukalt mänginud Olivia Augustine Ross oli eile omast klassist. 25 punkti tagasid kindla võidu ja tagasid ka pääsme pühapäevasesse finaali!

U15 klassis on sellel hooajal näidatud igal etapil väga häid tulemusi ja mitmed noored on aasta jooksul korralikult taset tõstnud ning hcp’d langetanud. Erandiks polnud ka seekord ja nii võitis teise koha netotulemusega 68 lööki Mia Maria Jaakson Niitväljalt. Päeva parimaks osutus Ruut Kangust EGCC’st, kes alles nädalavahetusel mängis hoolimata vanusest tublilt ka Eesti löögimängu meistrivõistlustel Saaremaal. Eilne netotulemus 67 lööki tagas esikoha ning andis juurde väärtuslikke lisapunkte sarja üldvõidu nimel kemplemiseks. Ühtlasi oli selles klassis päeva parimaks scratch tulemuseks Ruut Kangusti mängitud 75 lööki, mis tõi veel lisapreemia!

U18 klassis võttis seekord omavahel mõõtu 8 noort ja esikoht jäi EGCC’sse, mille võitis 68 netolöögiga Johan-Erik Põldmäe. Järgnevad kohad kuulusid Otepää noortele, kellest oli sel korral parim Jaan Nigul netotulemusega 70 lööki. Päeva parima scratch tulemuse eest hoolitses taas Nils Illimar Esko Otepäält, kes jäi kolmandaks, kuid sai just 88 löögiga päeva parima tulemuse auhinna.

U21 klassis on sarja üldarvestus äärmiselt põnev ja enne viimast etappi on võidu võimalus veel päris mitmel. Eile oli päeva parimaks tulemuseks 74 lööki, mis oli ka selle etapi absoluutarvestuses parim tulemus. Sellega sai hakkama värske Eesti löögimängu meister naiste klassis Anete Liis Adul, kes on oma vormi augusti lõppu väga hästi ajastanud! Teise koha teenis eile Sten Erik Soo 76 löögiga ja temagi vorm tundub olevat õigesti ajastatud, sest EMV’lt teenis Sten tubli viimase kahe ringiga igati korraliku 7 koha.

Finaal tundub tulevat põnev, sest mängus on ka lisapunktid ja üheski klassis pole võitja selgunud. Lisaks on võimalusi esikolmikusse ehk auhinnalistele kohtale jõudmine paljude jaoks käega katsuda. Seega pühapäeval tuleb korralik andmine!

Viimase etapi tulemused, kui ka sarja tabeli enne finaali, leiab golfboxist
Pildid Eesti Golfikooli Facebookist

Täname ikka neid ilma kelleta ei saa võistlused kuidagi toimuda ehk toetajad – Eesti Golfi Liit, Corny, Avallone, Eesti Golfikool, Exit Golf ja Cobra Puma Golf. Eriline tänu väljaku ja külalislahkuse eest Estonian Golf & Country Club’ile ja DaVinci golfirestoranile maitsva kõhutäie eest!