Eskeni ja Kobini muljed seeniorite EM võistlusest

Anneli Esken ja Gunnar Kobin mängisid kaks päeva Prantsusmaal, seeniorite Euroopa meistrivõistlustel ning meil on heameel vahendada teile nende muljeid.
Esken sai avakogemusel kirja ringide tulemused 92 ja 91. Anneli arvas ise Golf de Morfontaines peetud turniiri kohta teise ringi järel järgmist: „Väljak oli superheas korras, rada pikk, griinid küll suured ja ruumilised kuid ümbritsetud sügavate bunkritega. Avapäeva esimesel rajal oli pinge suur, aga edasi õnnestus teha 2 birdiet, mis andis kindlust juurde. Kuna griinile löögid tuli enamasti teha hübriidi või puuga, siis lähimänguks oli vaja kõik oskused välja käia. Kiirete griinidega päästmine on hoopis teine asi, kus par-i asemel tulid tihti rajalt maha double bogyega. Teisel ringil õnnestus suuremaid eksimusi vältida, kuid varahommikused griinid võrreldes eelmise päevaga olid hoopis teised. Kaasvõistlejatega vesteldes oli nende edu alus ligi 50-aastane mängukogemus ja enesekindel stabiilne mäng. Kokkuvõttes jäin võistlusest osavõtuga rahule ja suure kogemuse võrra rikkam.“
Gunnar Kobini mänguringid olid 88 ja 83 ning võimatu polnud ka teisel päeval 7-ga algav number, kuid kolm viimast rada tõid double bogeyd. „Rada oli üsna pikk 6072m ja sealjuures par-70, üsna mõõdukalt mägine ja samas väga huvitav. Esimese päeva tiiaeg oli harjumatult hilja õhtul 15.45 ja stardiks oli aju juba küpse. Arvestades võistluse taset oli väike närv ka sees ja kui paar lööki välja ei tulnud siis kadus nii swing kui enesekindlus. Esimese 9 raja lõpu poole tuli tunne tagasi ja edasi oli löök juba üsna ok, kui mõned vead välja arvata. Teine päev läks okeilt käima ja kui kohe alguses par-5’l kahega peale õnnestus lüüa ja birdie teha, siis tuli enesekindlus ka tagasi. Puttamine vajas muidugi harjumist, treeningringi päeval veetsin tund aega harjutusgriinil, et kiirusega ära harjuda. Teise päeva hea tulemuse rikkusid kolm viimast rada, üks neist mäest üles mängitav 450 m par-4, viimasel rajal läksin par-5 peal riski võtma ja sain kõrvetada. Võistluse tase oli väga kõrge ja see, et sellist võistlust mängitakse Eesti mõistes valgetelt tiidelt oli ootamatu,“ sõnas Kobini võistluse kokkuvõtteks.
Meestest krooniti teistkordselt meistriks sakslane Martin Birkholz tulemiga par (66, 69, 75) ja naistest prantslanna Christine Petit Martin resultaadiga +9 (78, 71, 70). Tulemused