Ready Golf

„Ready golf“ on laialdaselt kasutuses olev termin, mis sisuliselt tähendab, et mängijad peaksid sooritama oma löögi, kui nad on selleks valmis selle asemel, et rangelt järgida golfireeglite poolt määratletud „lipust kaugemal lööb esimesena“ etiketti.

„Ready golf“ ei sobi rajamängule, sest rajamängus on vastastel kasutusel erinevad taktikad ning sellest lähtuvalt ka vajadus täpselt paika panna, kumb mängija sooritab esimesena löögi. Löögimängus on löögijärjekorra eiramine keelatud vaid siis, kui selle teoga antakse teisele mängijale eelis.

Kui „Ready golf“ on kasutusel peavad mängijad tegutsema mõistlikult, et löögijärjekorra eiramine ei muutuks teistele mängijatele ohtlikuks.

„Ready golf“ on paljude mängijate poolt kasutusel võetud termin, mis on ühine nimetaja erinevatele tegevustele. Tegevusi võib rakendada ükshaaval või kõiki koos eesmärgiga parandada grupi mängutempot. Seetõttu pole ka terminile kindlat definitsiooni, kuid „ready golfi“ näited on järgmised:

  • Järjekorda eirates löögi sooritamine, kui seda on turvaline teha, olukorras kus mängijal, kelle kord oleks lüüa, tuleb sooritada keeruline löök ning ta soovib oma erinevaid võimalusi kaaluda.
  • Lühema löögipikkusega mängijad löövad esimesena, kui pikema löögipikkusega mängijad peavad eesliikuva grupi järel ootama
  • Teine mängija sooritab avalöögi esimesena, kui avalöögi au omav mängija pole valmis lööma.
  • Enne teise mängija palli otsima minekut enda palli ära löömine
  • Lühikeste puttide lõpetamine isegi juhul, kui selleks tuleb seista kellegi puttamisjoone lähedal.
  • Enda löögi sooritamine, kui teine mängija on sooritanud löögi puttamisgriini äärsest bunkrist ja ta peab bunkrit rehitsema.
  • Puttamisgriinil enda löögi sooritamine, kui teise mängija pall on lennanud üle puttamisgriini ning ta peab oma palli juurde jalutama ja oma löögivalikuid kaaluma.
  • Kõik mängijad kirjutavad järgmises avalöögikohas üles eelmise raja tulemused välja arvatud mängija, kellel on au sooritada avalöök. Tema kirjutab tulemuse üles peale enda avalööki.

Suursponsorid

Sponsorid

Koostööpartnerid

Meediapartnerid

Noorgolfarite toetajad

Golf.ee

Tondi 84/3, Tallinn 11316
E-post info@golf.ee

Jälgi meie tegevusi: