Eesti esimene medal individuaalsetelt EM võistlustelt

Foto: EGL

Mattias Varjun medal Mid-Am EM 2025Eile lõppenud mid-amatööride individuaalsetelt Euroopa meistrivõistluselt golfis naaseb ajaloolise medaliga Mattias Varjun, kes saavutas teise koha tulemusega -3.

Portugalis, Quinta do Peru golfiväljakul kolm päeva väldanud turniiril oli Mattias Varjuni avaringi skoor 71, mis asetas ta kolmandale positsioonile, kuid teise päeva 73 kukutas ta jagama kuuendat kohta. Viimase päeva skoor 69, mis oli taas päeva paremuselt kolmas, tõstis ta hõbemedalile. Võistluse avapäeval oma 25ndat juubelit tähistanud Varjunil, mis oli ka võistluse pääsemise aluseks vanusepiiri tõttu, jäi võidust lõpuks lahutama vaid kaks lööki. Teist aastat järjest noppis võidu Austria esindaja, seekord Christoph Kogl kelle ringid olid: 69, 68, 74. Pronksmedali sai iirlane Stuart Grehan resultaadiga -2 (72, 70, 72). Tulemused 

Mattias Varjun medal Mid-Am EM 2025Mattias Varjuni kommentaar turniirile: „See nädal oli heaks näiteks, et väljak ei pea olema pikk, et olla väga keeruline. Fairwayd olid ühed kitsamad mida olen näinud, lisaks kasvasid puuvõrad fairway ja griinide kohal. Mõnel rajal oli seega vaid 5-10 meetrine ava kust normaalselt mängida sai. Enamus griine olid suure kalde all, mis tegi lähestuslöögid ja puttamise keeruliseks. Nädala jooksul oli korduvalt kohti, kust griini peale polnud võimalik chipi või bunkri lööki seisma jätta. Viimasel kahel päeval oli palju ka tuulepuhanguid millega oli keeruline arvestada ja natuke pidi vedama. Oma mängus olen rahul, et hoidsin vead minimaalsed. Iga rada oli keeruline ja bogey väga lihtne teha. Nii väheste bogeyde hulk oli kindlasti üks edu aluseid sest kindlaid birdie radu ei olnud. Hea meel oli ka selle üle, et viimasel ringil suutsin kõige parema tulemuse teha tingimustes kus enamus mängijaid liikus vastassuunas.“

Naiste klassis sai võidu pärast kahte lisarada iirlanna Jessica Ross, kes alistas play-offis kaasmaalase Aideen Walshi. Mõlemad said kolme päeva skooriks +5. Kolmas oli tiitlikaitsja Alexandra Farret (Prantsusmaa), kes kaotas kahele parimale kahe löögiga. Tulemused   

Eestlastest osalesid võistlusel veel Martin Järve ja Getter Saaroja. Järve ringid olid 77 ja 82, Saarojal 91 ja 87. Mõlemal jäi seekord cut tegemata.

Võistlusel osales maksimaalne arv mängijaid: 90 mees- ja 54 naismängijat. Võistlus peeti meesteklassis esmakordselt 1991. aastal, naise klass lisandus alles 2019. aastal. Algselt oli vanuseklassis piirang 30 eluaastat kuid 2021. aastal toodi üle maailma vanuselimiit 25 peale.  

EGA galerii