44. Ryder Cupi võit Euroopale

Foto: Mike Egerton, PA Wire/PA Images/Scanpix

Kolm päeva Itaalias väldanud Ryder Cup’i võit kuulub Euroopale, kes alistas kapten Luke Donaldi juhtimisel USA meeskonna 16,5:11,5. Marco Simone golfiväljakul peetud võistlusel haaras Euroopa ohjad kohe avapäevast peale ning USA meeskond sel korral kokkuvõttes ohtlikuks ei saanudki. Tulemused 

Avapäeva hommikul mängitud neli foursome matši kuulusid kõik Euroopa paaridele ning ajaloo esimene 4:0 oli tõsiasi. Pärastlõunane fourball sessioon ei tähendanud ameeriklastele samuti midagi head, kuna kolm mängu suudeti vaid viiki mängida ning viimane kaotada. Seega avapäeval ei saanud tiitlikaitsjad ühtegi võitu ning jäid kaotusseisu 1,5:6,5. Esimese võidu said suure lombi tagant kohale tulnud meeskond alles laupäeva hommikuses foursome osas, kuid ülejäänud kolm matši kaotati ning vahe paisus veelgi (9,5:2,5). Ajaloolise 9&7 võidu võtsid Viktor Hovland ja Ludvig Aberg ning kaotajate poolelt oli paariks vaat, et USA meeskonna kaks suurimat staari Scottie Scheffler ja Brooks Koepka. Veidi paremini läks tiitlikaitsjatel lõpuks alles laupäeva fourballi osas, kus saadi kolm võitu ja üks kaotus. Seega enne otsustavat päeva oli üldseisuks 10,5:5,5. See tähendas aga seda, et Euroopa vajas viimasel päeval vaid nelja punkti saamaks tiitel enda kätte. Teise päeva lõpp kiskus veidi ka teravaks, kui Rory McIlroy polnud rahul Patrick Cantlay caddie tegutsemisega viimasel griinil ning vahetult enne väljakult lahkumist autosse istudes puhkesid kired veelgi lõkkele.

Viimase võistluspäeva eel klaariti siiski olukord ära ning ka Tiger Woodsi caddiena tegutsenud Joe LaCava vabandas Euroopa tiimi ees. Esimese punkti Eurooplaste kontosse tõi kogu nädalavahetus suurepärast golfi mänginud Viktor Hovland, kes alistas kindlalt Collin Morikawa. 12 raja järel oli Hovland juba -6 ning mäng sai läbi 4&3 seisul. Avapaar John Rahm ja uuesti oma mängu leidnud maailma esinumber Scottie Scheffler ei saanud võitjat selgeks ka 18. raja järel, mis tähendas punkti poolitamist. Teise võidupunkti tõi Euroopa tiimi liidriks kujunenud Rory McIlroy, kes alistas Sam Burnsi 3&1. McIlroy tõi kokku tiimile 4 punkti viiest võimalikust. Tyrell Hatton ei jätnud Brian Harmanile ka suurt šanssi ning Euroopa vajas veel vaid poolt punkti. Kõik sai selgeks sisuliselt 16ndal rajal, kui Rickie Fowler lõi lühikesel par-4 peal palli vette ning Tommy Fleetwood võttis samal rajal 3&1 võidu. Shane Lowry enam pingutada viimasel rajal üldvõidu järel ei suutnud ja leppis viigiga, võidupunkti sai veel kirja uustulnuk Robert MacIntyre. Lisaks kuulusid tiimi Justin Rose, Matt Fitzpatrick ja veel kaks uustulnukat Sepp Straka ning Nicolai Hojgaard.

Alates 1979. aastast, kui kogu Euroopa mängib USA vastu on eurooplased võitnud 22 peetud turniirist 12 ning kord kaitsti tiitlit viigiga. Viimati suutis USA võita Euroopa pinnal peetud turniiri 1993. aastal.

Järgmine kord peetakse võistlus kahe aasta pärast USA pinnal, kui võõrustajaks on Bethpage Black Course, mis asub New Yorki lähedal. 2027. aasta aga kohtutakse taas Euroopas, kui võõrustajaks on Iirimaal asuv Adare Manor.