Adul alustab Euroopa meistrivõistlustel

Foto: EGL

Täna hommikul startisid Prantsusmaal naiste individuaalsed meistrivõistlused golfis. Eestit esindab sel turniiril, pärast seitsme aasta pikkuseks veninud pausi, Anete Liis Adul (Estonian Golf & Country Club). Aduli start avapäeval on 15:53 Eesti aja järgi. Jälgi tulemusi siit

Pariisi lähedal Golf de St Germain väljakul peetava turniiri harjutusringi ilmestas meeletu kuumus. Eesti naiste koondise kapteni sõnul kerkis temperatuur kohati üle 40 kraadi. Viimati oli Eesti esindatud vastaval turniiril 2014. aastal, kui võistlus toodi koju kätte ehk peeti EGCC Sea Course väljakul. Tol korral oli stardis kogunisti viis eestlast ning parima koha sai Mari Hütsi lõpetades 129. positsioonil. Siiani gramm parema koha on saanud kirja Annika Koitmaa, kes lõpetas 2011. aastal turniiri jagatud 128. kohal. Aastatel 2010-2014 oli igal aastal vähemalt kaks Eesti naismängijat antud turniiril Eestit esindamas.  

Aduli mängupartnerid avaringil on hispaanlanna Ana Amalia Pina Ortega ja belglanna Clarisse Louis. Hispaanlanna alustas eelmine aasta ülikooliõpinguid Mississippi State ülikoolis ja asub hetkel maailma edetabelis 755. positsioonil (parimal hetkel 356). Ta on osalenud ka kahel viimasel aastal individuaalsel EMil ning 2020. aastal õnnestus tal Sloveenias lõpetada jagatud 20. kohal ning eelmine suvi lõpetas jagatud 62. positsioonil. Louis, kes hetkel hoiab maailma edetabelis tagasihoidlikku 1208. positsiooni oli parimal hetkel lausa 84. real. Individuaalsel EM võistlusel osaleb Louis viiendat korda. Parim koht pärineb 2018. aastast kui belglanna lõpetas jagatud 11. kohal. Alates 2017. aastast on ta igal aastal esindanud ka Belgia naiste koondist võistkondlikul EM võistlusel. Debüüt aastal tegi Louis oma parima esituse koondise eest, kui lõpetas individuaalses arvestuses jagatud kuuendal kohal ning aitas tiimil lõpetada kaheksandal kohal. Kui 2018-2019 tiimi esindades õnnestus individuaalselt Louisil saada veel TOP25 kohad, siis näiteks eelmisel aastal jäi ta tiimide EMil individuaalselt viimaseks ja käesoleval suvel eelviimaseks.