Äike segab EM võistlust. Eestlased kõrges mängus (täiendatud uuel hommikul lõpetatud tulemustega)

Foto: Joosep Martinson

Teist päeva järjest sekkus äike Pärnu Bay Golf Linksis toimuva meeste individuaalsete Euroopa meistrivõistluste korraldusse ning seekord venis katkestus nii pikaks, et viimased mängijad said napilt enne 20:00 alles rajale. Mäng lõpetati alles mõned minutid pärast 22:30 ning nii jäi osadel mängijatel hommikuks veel kuni kuus rada mängida. Katkestatud ring lõpetatakse homme hommikul ning kolmas ring saab alguse 9:30. Starditakse hommikupoole kahelt tiilt ning päeva teises pooles stardivad parimad mängijad samuti kahelt tiilt.

Teise päeva hommikupoole olid Eesti koondislastest rajal viis mängijat ning kolm jõudsid neist enne äikesekatkestust ka lõpetada. Kõrgeimat positsiooni hoidis pikalt Kevin Christopher Jegers, kes mängis täna 69 lööki (-3) ning kahe päeva tulem -10 annab hetkel jagatud 21. positsiooni. Markus Varjun sai täna kirja 68 lööki (-4) ja on Jegersist kahe päeva kokkuvõttes vaid ühe löögi kaugusel, hetkeseisuga jagatud 29. kohal. Teise ringi jõudis enne pausi lõpetada ka Mattias Varjun, kes mängis täna 70 lööki ja temal kokku -5, mis annab 71. koha jagamise. Päeva jäi temal kaunistama 10ndal rajal ca 100m pealt sisse löödud eagle vääriline löök. Nii Ralf Johan Kivi kui ka Carl Hellat pidid täna kahjuks katkestuse üle elama ning Kivi lõpptulemus täna 75 (kokku par) ja Hellatil 76 (kokku +5). Alles 19:14 pääses rajale Richard Teder, kes mängis pimeda saabumiseni. 14-rada jõuti ära mängida ning selleks ajaks sai Teder kirja -6 ehk kahe päeva kokkuvõttes -12 annab hetkeseisuga jooksvas tabelis 10. koha jagamise. Hommikul lõpetati teine ring ning kahjuks Teder tegi ühe bogey ja kolm par’i ning -11 annab enne kolmandat ringi 16. koha jagamise. 

Kahe päeva kokkuvõttes juhivad enne homme hommikut hispaanlane Jose Luis Ballester Barrio ja Walesi koondislane James Ashfield. Barrio lisas eilsele rajarekordi (62) kordamisele täna 66 lööki ning Ashfield on mõlemal päeval kirja saanud 64. Nendega liitus veel kolmanda päeva hommikul sakslane Tiger Christensen. Kolmandat kohta jagavad ja on ühe löögi kaugusel liidritest Portugali esindaja Daniel Rodrigues ja norrakas Michael Alexander Mjaseeth. Viimase 66 lööki täna sisaldas ka hole-in-one väärilist sooritust 17ndal rajal. Viiendat korda sel turniiril kordas rajarekordit inglane James Claridge, kes eile oli välja mänginud vaid par’i. Tulemused

Mis on kahe päeva järel seis aga nendega, keda enne turniiri favoriitideks peeti või siis meile veidi huvipakkuvamad nimed on.

Maailma edetabeli 18. number (Euroopa teine) ja turniiril kõrgeimat ränkingut omav taanlane Frederik Kjetrupp, sai teisel päeval kirja küll 68, kuid avapäeva 72 tõttu asub alles jagatud 87. positsioonil ning cut’ist läbi saamiseks tuleb kolmas päev samuti gaasi päris kõvasti juurde panna. Euroopa kolmas number hispaanlane Ballester Barrio (WAGR 27) õigustab oma positsiooni ja on üks turniiri juhtijatest. Sakslane Jonas Baumgartner (WAGR 30, Euroopa 6) tõusis tänu teise päeva 66 löögile tabelis 40. kohta jagama. Rootslane Albert Hansson (WAGR 33, Euroopa 7), kelle saavutuste nimekirjast viimase poole aasta sees on Boys Amateuri võit eelmisel aastal, Copa Sotogrande võit sel aastal ja St. Andrews Links Trophy teine koht on kirja saanud 66 ja 71 ning jagab sellega alles 52. kohta. Eelmise aasta EM pronks, šotlane Calum Scott (WAGR 37, Euroopa 8) jagab 40. kohta ringidega 69, 67. Selle nädala uue WAGR edetabeli järgi Euroopa 10ndaks langenud norrakas Michael Alexander Mjaaseth (WAGR 42) tegi eile hole in one ja on liidritest maas vaid ühe löögiga. Rootslane Tobias Jonsson (WAGR 43, Euroopa 11), kes oli individuaalselt parim eelmise aasta võistkondlikel maailmameistrivõistlustel asub edetabeli jagatud 62. real ringidega 70, 68.

Hiljuti Inglismaa lahtised MV võitnud Liam Nolan jagab 62. kohta. Eelmise aasta U.S. Mid-Amateuri võitja Matthew McClean jagab 29. kohta. Samal positsioonil on Portugali lahtised meistrivõistlused võitnud Angel Ayora. Hispaania lahtiste meistrivõistluste võitja šveitslane Nicola Gerhardsen on tõusnud ringidega 67 ja 65 jagama 10. kohta. Eelmisel nädalal Amateur Championshipil finaali jõudnud teine šveitslane Ronan Kleu langes teise ringi 72ga jagama 62. kohta. Ukrainlane, turniiri üks noorimaid osalejaid Lev Grinberg on saanud kirja 68 ja 69 ning jagab 52. kohta. Eelmise aasta European Young Mastersi võitja tõusis teise ringi 64 toel jagama 29. kohta.

Kevin Christopher Jegersi intervjuu:

Markus Varjuni intervjuu: