Ajalooline hetk Eesti golfimaastikul

Foto: EGL

Sel nädalal, 23.-25. maini leiab Pärnu Bay Golf Links väljakul aset Põhjamaade Golfi Liiga Swedish Golf Tour osavõistlus Pärnu Bay Golf Links Challenge 2018 by Wendre. Tegu on koostöös Rootsi Golfi Liiduga korraldatava professionaalsete golfimängijate võistlusega, mille auhinnafondi 40 000 eurot on välja pannud Wendre AS.
Võistlusele pääses liiga 120 mängijat Rootsist, Soomest, Norrast, Taanist, Islandilt kui ka Eestist kui võõrustavast riigist, kes veedavad Pärnus 5 päeva. Eesti mängijatest leiab stardilistist Sander Aadusaare, Mark Suursalu, Carl Hellati ja Marten Palmi.
Väljaku omaniku Peter Hundi sõnul on tegu on ajaloolise hetkega Eesti golfimaastikul, mis aitab muuta Eesti Skandinaavia golfituristidele nähtavaks. „Rootsis on 500 000 golfimängijat, kellele sõnum Swedish Golf Tour võistluse toimumisest Eestis on tugev sõnum, et maailmatasemel golfiväljaku leiab ka Eestist ja siia tuleb golfi mängima tulla.“

Koostööleping Rootsi Golfi Liiduga on Pärnu Bay Golf Links väljakul sõlmitud 3. aastaks. Väljaku tegevjuhi Peter Johan Nybergi sõnul õigustab iga investeering end kolme aasta teljel ja aitab tõsta väljaku ja ka Eesti kui golfimaa usaldusväärsust Skandinaavia riikide mängijate seas. „Tegu ei ole ühekordse kampaaniaga, vaid sihipärase väljaku tutvustamisega, eesmärgiga aastaks 2020, kui lennujaam saab rekonstrueeritud, tuua Pärnusse golfituriste nii Skandinaaviariikidest kui kaugemalt.“
Oma õla on võistluse toimumisele alla pannud lisaks Trading House Scandinavia AB ettevõtetele, kuhu kuuluvad nii Wendre AS kui ka golfiväljak, Tallink Sverige, hotellid Estonia Resort Spa, Tervis, Terviseparadiis ja Strand.

Päev enne põhivõistlust ehk 22. mail kell 14.00 leiab aset ülipõnev PRO-AM tiimivõistlus, kus kõigil kohalikel ja välisfirmadel on võimalik osaleda!
Meeskonnas 3 amatöörmängijat + 1 Rootsi Golf Liidu poolt määratud professionaalne mängija.
Võistlust ja karastavaid jooki nautima Eagle sohvabaari päikeselisele, võrratute merevaadetega terrassile 23.-25. mai päeval on kõik oodatud.
Terrassil saab proovida ja tellida ka Wendre uusima sarja Divanolounge innovatiivset vett hülgavat, 30-minutiga kuivavat pehmet terrassimööblit.