Alps Touri etapivõit Itaaliasse. Aadusaar ei läbinud cut’i

Foto: Ana Simon, Alps Tour Golf

Talvise Egiptuse kolmas ja viimane etapp Alps Touri Egiptuse seerias, peeti sel nädalavahetusel New Giza golfiklubis. Võidu noppis Edoardo R Lipparelli, kes sai kirja ringid 70, 66, 63 (kokku -17). Vaid ühe löögiga kaotasid talle täna 64 lööki mänginud prantslane Aymeric Laussot ja inglane Harry Goddard. Sander Aadusaare ringid seekord olid 72 ja 76, millega ta jagas 86. kohta ning cut’i ei läbinud. Tulemused 

Võiduga tõusis Lipparelli juhtima ka hooaja edetabelit, kuna oli avaetapil teine ja teisel etapil jagas 5. kohta. Muide Liparelli võitis Alps Touri hooaja 2019. aastal ning osales vahepeal kahel hooajal (2021-2022) ka Challenge Touril, kuid mõlemal hooajal suuremat edu ei saavutanud jäädes hooaja kokkuvõttes 200 parema hulgast välja. Teist kohta hoiab edetabelis sel aastal pro mängijaks asunud Laussot, kes võitis hooaja avaetapi ning kolmas on Hispaania 18-aastane amatöörgolfar Jose A. Sintes Navarro, kes võitis Egiptuses toimunud teise etapi. Navarro mängis kaasa ka Portugali amatööride lahtistel meistrivõistlustel, kus sai 12. koha ning oli eelmisel aastal R&A Boys Amateur Championshipil üheksas. Aadusaar on pärast kolme etappi 50. positsioonil.

Alps Touri hooaeg jätkub alles mai alguses, kui kokku saadakse Itaalias, Como lähedal asuval La Pinetina nimelisel golfiväljakul.

ECCO Tour Catalunya Championship nimeline etapp Nordic Leagues peeti aga Hispaanias ning eile õhtul peeti võidu nimel maha kolme mehe vaheline play-off. Võidu sai kuuendal rajal taanlane Alexander George Frances. Teist kohta jagasid rootslane Fabian Sunden ja soomlane Matias Honkala, kes olid kõik saanud kirja -8 kolme ringi järel. Tulemused 

Hooaja liider on eelmise etapi võitnud Christofer Rahm, teiseks tõusis Frances, viies on soomlane Honkala. Hooaeg jätkub kolme etapiga Poolas, kus aprilli esimeses pooles mängitakse kolm etappi Sand Valley golfiväljakul.