Amatöörgolfi valitseja esimene võit

Foto: Hero Indian Open, AFP/Scanpix

Jaapanlane Keita Nakajima, kes oli amatöörgolfi maailma edetabeli esinumber rekordilised 87 nädalat, sai oma 11. stardil DP World Touril kirja oma esimese võidu, alistades kindlalt kõik vastased Hero Indian Openil. Vahest kõige raskemal tuuri väljakul sai jaapanlane kolmel esimesel päeval sellise edumaa, et võis endale lubada viimasel viiel rajal kolme bogey ja ühte double bogey. Kogutulemuseks -17 (65, 65, 68, 73). Teist kohta jaganud India golfar Veer Ahlawat, rootslane Sebastian Södeberg ja ameeriklane Johannes Veermann kaotasid nelja löögiga. Tulemused 

Nakajimast sai alles viies jaapanlane, kes võitnud Euopean Touril liitudes nimekirjaga kuhu kuuluvad Isao Aoki, Hideki Matsuyama, Ryo Hisatsune ja Rikuya Hoshino. Perioodil 2020 kuni 2022 juhtis jaapanlane rekordilised 87 nädalat WAGR edetabelit ning sai esimese mängijana kahel korral ka Mark H. McCormack medali omanikuks, mis antakse aasta parimale amatöörgolfarile maailmas. Eelmine rekordi omanik 60 nädalaga oli Jon Rahm. 2021 õnnestus tal võita kolm suurt amatöörgolfi turniiri: Australian Amateur, Japanese Amateur ja Asia Pacific Amateur Championship. Eelmisel aastal alustades profikarjääri võitis ta kolm etappi Jaapani golfi tuuril ning oli parim ka hooaja kokkuvõttes. Jaanuaris mängitud Ras Al Khaimah Championshipil sai ta jagatud neljanda koha ning näitas sellega kindlasti ambitsiooni korrata kaasmaalase Hisatsune eelmise aasta saavutust võita aasta uustulnuka tiitel. Võiduga Indias tõusis ta hooaja kokkuvõttes teiseks ning maailma edetabelis esmakordselt esisajasse, võttes sisse 87. positsiooni.

DP World Tour teeb nüüd pisikese pausi ning edetabeli arvestusse läheb kahe nädala pärast peetav The Masters. Seejärel kogunetakse nädal hiljem Lõuna-Koreas.