„Auruvedur Tom“ kaitses Las Vegases tiitlit

Foto: Orlando Ramirez, Getty Images/AFP/Scanpix

Shriners Children’s Openi võitis teist aastat järjest noor korealane Kim Joo-hyung ehk Tom Kim, nagu ta endale „Auruvedur Toomase“ nimelise multika fännina profigolfi inglisekeelses maailmas nimeks võttis. Karjääri kolmas esikoht tuli ühtpidi veenvalt, sest pühapäeval näitas 21-aastane staar pingelises seisus jääkülma närvi; samas aga napilt, sest kanadalane Adam Hadwin – seesama, kelle Kanada lahtistel turvamehed vigaseks jooksid – kaotas lõpuks vaid ühe löögiga, olles 16ndal rajal avalöögi tiiki sihtinud. Kolmandat kohta jagasid võitjale kahe löögiga kaotanud JT Poston, Taylor Pendrith, Alex Noren ja Eric Cole (viimasel päeval -9), kolme löögiga kaotasid võitjale lausa kuus meest.

Tund enne turniiri lõppu oli tabel koguni nii tihe, et esikohta jagasid kuus meest, kellele vaid löögiga kaotasid veel seitse – ehk siis viimaste aegade üks tasavägisemaid võistlusi. Ent 13. ja 15. raja birdie’dega rebisid Kim ja Hadwin suurest grupist ette ja haarav duell kestis lõpuni. Selle nüansiga, et Hadwin eksis 16nda avalöögil, suutis järgmise löögiga peaaegu par’i päästa, kuid eksis siis alla kahe meetrisel puttil. Sealt edasi oli Kimil vaja vaid mitte rabistama hakata ning noormees sai ülesandega hiilgavalt hakkama. Hadwinit ähvardas teise koha jagamine suure seltskonnaga (see tähendanuks auhinnaraha ca 511 000), ent viimase raja hiilgav birdie tähendas puhast teist kohta ja koguni 400 000 võrra suuremat auhinnaraha. Lohutus missugune.

Päeva kauneimate löökide eest hoolitsesid inglane Callum Tarren ja seitsmendat kohta jagama jäänud üllataja, monday qualifier Isaiah Salinda (OGWR 652.).  

Tulemused

Kui Tom Kim aasta tagasi sama turniiri võitis, sai temast teine alla 21-aastasena kaks PGA Touri karikat saanud mängija pärast Tiger Woodsi. Nüüd sai temast noorim kolmekordne võitja pärast Woodsi. Näis, kaua neid kaht veel samaviisi võrrelda saab.

Selline kurioosum ka, et kuivõrd PGA Tour läheb uuest aastast taas üle kalendriaasta-põhisele hooajale, siis osutus käesolev hooaeg ebatavaliselt pikaks, alates mullu septembris, ja mõnda turniiri mängiti ühe hooaja sees kaks korda. Nii saigi Tom Kimist teine mees profigolfi ajaloos, kes võitnud sama turniiri ühel hooajal kaks korda. Ainsana suutis sama Byron Nelson 1944.aastal.

Maailma edetabelis tõusis Kim 16.kohalt 11ndaks.

Sel nädalal mängitakse Jaapanis Zozo Championship, mille mullu võitis Keegan Bradley.

LIV Golfi hooaja eelviimase võistluse Saudi-Araabias võitis Brooks Koepka, kes sai play-offis jagu hooaja edetabeli liidrist Talor Goochist.

Champions Touril oli aga võidukas austraallane Rod Pampling, kolmekordne PGA Touri võidumees, kellele veteranise sarjas oli see teiseks esikohaks.