Avapäev Inglismaal tõi 11. koha. Jegersilt päeva tippskoor -3!

Jälgi Delfi otseblogi

Meeste golfikoondis alustas täna Royal St. George väljakul meeskondlike Euroopa meistrivõistlusi 11.kohaga, kuigi päeva keskel võistlust tund aega juhiti ning põhjustati sellega Euroopa golfiringkondades omajagu elevust. Individuaalses plaanis näitas parimat minekut Kevin Christopher Jegers, kes mängis -3 (67 lööki) ning jagas sellega päeva esikohta. Samaväärse tulemuse suutis mängida veel vaid kaheksa mängijat, kuid esimese üheksa raja parim skoor (-4) jäi Jegersile. Meeskondlikult asus avapäeva järel liidrikohale tiitlikaitsja Taani. Täna meie mängupartneriteks olnud Soome meeskond, kes eelmisel aastal alles võitis II divisjoni, jääb Taanist maha nelja löögiga ning kolmas on Hispaania, kes kaotab Soomele omakorda ühe löögiga. Tulemused 

Eestlastest teise panuse meeskonna edusse andis Joonas Juan Turba, kes kokku mängis täna +2 (72), tehes seejuures eestlastest kõige rohkem (5) birdiesid. Carl Hellat sai täna kirja +3 (73), Mattias Varjun ja Ken-Marten Soo mõlemad +4 (74). Ainsana ei läinud täna arvesse Markus Varjuni skoor, kes sai kokku kirja +6 (76), kuid näiteks väljaku viimased 9 rada mängis ta -1.

Kui avapäeva üllatustest rääkida, siis väärib mainimist golfi sünnimaa Šotimaa tagasihoidlik 13. positsioon, Iirimaa 18. positsioon ja eelmisel aastal II divisjonis teise koha saanud Tšehhi viimane positsioon avapäeva järel.

15-korral maailma vanimat major turniiri The Openit võõrustanud Royal St. George golfiväljakul peetakse homme löögimängu teine päev, mille järel selguvad need kaheksa meeskonda, kes asuvad neljapäevast medalivõitjad selgitama ja need kaheksa meeskonda (positsioonid 9.-16.), kes selgitavad välja 5 õnnelikku, kes jätkavad ka järgmisel aastal I divisjonis. Kohtadele 17.-19. jäävad paraku need meeskonnad, kes saavad mängida vaid lohutusturniiri ja langevad II divisjoni. Seega järgmisel aastal kogunisti 6 meeskonda siit peavad asuma selgitama omakorda neid kolme, kes 2024. aastaks pääsevad tagasi I divisjoni. Juhul kui järgmise aasta korraldaja Belgia jääb viimase kuure riigi sekka, siis langeb teise divisjoni vaid viis meeskonda viimasest kuuest ning II divisjonist tõuseb üles vaid kaks parimat meeskonda.

Teise päeva tii-ajad.

Vaata ka ERR Spordi kokkuvõtet päevast.

Päeva võtsid kokku ka koondislased Joonas Turba ja Ken-Marten Soo: