Balti riikide koostöö

Foto: Edgars Nesaule

unspecified-5

Eesti, Läti ja Leedu Golfi Liidud kohtusid kolmapäeval Riias, kus lepiti kokku, et omavahel tuleb teha tihedamat koostööd ja taastada Baltic Cup erinevates vanuseklassides.

” Selge, et golf on Balti riikides veel noor ja arenev spordiala ning meil kõigil seisab ees tohutu töö golfi populaarsemaks muutmisel”, sõnas Eesti Golfi Liidu president Marko Kaljuveer. ” Mul on hea meel, et kohtumisel käidi välja konkreetseid ettepanekud, kuidas edasi minna. Näiteks tihedam infovahetus ja Baltic Cup-i taastamine . Edasi peaks arendama Balti noorte võistlussarja, mis peaks  laienema ka Leetu, sest Eesti ja Läti juba täna teevad koostööd. Kõigil kolmel riigil on väga aktiivne seenioride toimkond ja 9. juulil alustame seenioride Baltic Cup-ga Otepää golfiväljakul “, tutvustas Kaljuveer kohtumise teemasid.

unspecified

Eesti Golfi Liit tutvustas lähemalt ka eesti golfipassi, mis sel aastal välja tuleb.

Eelmise aasta seisuga on Eestis 2810 mängjat ja 9 golfiväljakut, Lätis ligi 800 mängjat ja 6 golfiväljakut ning Leedus ligi 1000 mängijat ja 6 väljakut.

Eesti Golfi Liitu esindasid Riias peasekretär Piret Sepp ja president Marko Kaljuveer, Leedu Golfi Liitu peasekretär Mindaugas Markevicius ja president Rymantas Juozaitis ning võõrustaja Läti Golfi Liit peasekretär Aiga Nesaule ja president Vilis Kristopans.

unspecified-6

 

unspecified-4