BMW Golf Cup International Eesti finaal 19. juulil Estonian Golf & Country Club’is mängiti ideaalsetes tingimustes!

 

Nädalavahetusel toimus Eestis 6 aastase vaheaja järel taaskord maailma suurimaks amatööride golfivõistluseks peetav BMW Golf Cup International. Igal aastal osaleb antud võistlustel, koos erinevate kvalifikatsioonivõistlustega, rohkem kui 100 000 mängijat 50 riigist. Võisteldakse kolmes erinevas võistlusklassis ning võistlusklasside võitjad esindavad oma riiki rahvusvahelisel finaalvõistlusel 2015 aasta kevadel. Finaali toimumise koht pole tänase seisuga veel kinnitatud, kuid see toimub alati ühel maailma parimal golfiväljakul. Lisaks reisile, eksootilisse golfimekasse, saab võitjatele osaks tõelisele golfiprofile kohane kohtlemine, sest võistluspaigas ootavad ees luksuslikud transfeerid, oma isiklik caddie terveks võistluse ajaks ning loomulikult erinevad vastuvõtud ja pidulikud õhtusöögid. Finaalvõistlus koosneb kolmest mänguringist, millele eelneb ka kaks harjutusringi. Võistlus on kindlasti iga amatöör golfimängija unistuste start hooajale ning võimalus tunda ennast tõelise golfiprofina!

Eesti finaali oli kvalifitseerunud 108 mängijat, kes said osa suurepärasest golfipäevast ning alustasid jahti kolmele unistuste lennupiletile!

Laupäeval, 19. juulil oli Estonian Golf & Country Club väljak naiste Euroopa meistrivõistluste eel, suurepärases korras ja võistlejaid tervitas superluks päikesepaisteline suveilm. Loomulikult oli selliste tingimustega oodata suurepäraseid tulemusi ja võistlejad ületasid neid kuhjaga. Antud võistlust peetakse punktimängu formaadis ning poodiumile tõusmiseks pidi oma taset selgelt ületama – üheski klassis ei piisanud vähemast, kui 39 punktist, mis selle formaadi võistluste puhul pole just igapäevane asi.

IMG_8631

Meeste kõrgema HCP grupi võidu napsas Sven Nuut Otepää Golfiklubist 42 punktiga. Võrdsed 39 punkti kogusid Niitvälja Golfiklubist Karl Lell ja Priit Pajusaar ning paremuse selgitamiseks tuli kasutada vastavalt reeglitele raja “in” tulemust, mis andis eelise Karl Lell’ile.

Naiste klassis olid aga tulemused veelgi paremad, sest kolmanda koha võitis 40 punktiga Maire Milder Otepää Golfiklubist. Kui tavaliselt võiks sellise tulemusega juba võidukõnet pidada, siis seekord mitte. Sama lugu ka teise kohaga, mis kuulus 42 punktiga Kristel Ullale Niitvälja Golfiklubist. Au, võit ja lennupiletid selles klassis kuulus Margit Sunnile Niitvälja Golfiklubist koguni 45 punktiga! Margit tunnistas ka võidukõnes, et oli selleks võistluseks spetsiaalselt kaks nädalat valmistunud ning elanud tegelikult võistluse vaimus juba selle välja kuulutamisest – 8. märtsil BMW Sisegolfikeskuses. Tulemuseks – elu parim golfiring 79 lööki, millega kaasnes ka eriauhind naiste parima scratch’i eest!
Meeste madalama HCP grupis saavutas kolmanda koha 39 punktiga Arvo Väiko Valgeranna Golfiklubist. Selles klassis mängiti välja absoluutne parim tulemus 72 lööki ehk raja par. Sellega sai hakkama 2008 aasta võitja Enn Pääro Niitvälja Golfiklubist ja tulemuseks 41 punkti, 2 koht võistlusklassi arvestuses ning eriauhind meeste parima scratch tulemuse eest. Klassi võitjaks krooniti Juhan Kolk Otepää Golfiklubist 42 punktiga.

IMG_7751  IMG_7560

Eriauhindadena anti välja ka karikad – pikima draivi ja 10. rajal lipule lähemale löönud mängijatele nii meeste kui naiste arvestuses. United Motors AS oli pannud väikese lisapreemia ka BMW 4 seeria Grand Coupe kasutusõiguse näol 17 rajal hole

in one lööjale. Esimest korda Eesti golfivõistluste ajaloos suudetigi see võistlusel lüüa ning sellega sai hakkama Estonian Golf & Country Club oma mees Peep Tammemäe!

IMG_8642 IMG_8652

Seega jagus auhindu, au ja kuulsust kõikidele klubidele – palju õnne kõikidele võitjatele!

Tulemused leiab:

http://egcc.ee/et/voistlused/golfbox-kalender#/competition/45043/results

Ürituse raames toimus ka uutele golfihuvilistele suunatud golfipäev. Prooviti erinevaid golfilööke Eesti Golfikooli treenerite juhendamisel, tutvuti golfiväljaku võludega ja saadi samuti osa kvaliteetsest päevast kaunis looduses. Lapsi lõbustas Premia batuudimaja ning preemiaks olid Väikse Tom’i jäätised!

Oli üks tore golfipäev, mis jääb paljudele aastateks meelde. Tänud kõikidele osalejatele, abiks olnud vabatahtlikele, Estonian Golf & Country Club personalile ja väljaku meeskonnale.

Kohtumiseni BMW Golf Cup International võistlusel 2015 aastal!