Cameron Smithi show

Foto: David Davies, PA Wire/PA Images/Scanpix

150. korda peetud Briti lahtised meistrivõistlused ehk The Open on nüüd ajalugu. Naljaga pooleks võiks öelda, et golfi sünnikoduks ristitud The Old Course of Saint Andrewsi radadel sai brittide ja norralase ees kaksikvõidu Cameron. Oma esimese major’i võitis hiilgava neljanda päeva (-8, sh kuus birdiet viimasel üheksal rajal) teinud 28-aastane austraallane Cameron Smith. Teiseks kerkis viimasel rajal eagle löönud 25-aastane ameeriklane Cameron Young.

Enne viimast päeva näis, et tiitli jagavad kaks eurooplast – publiku iidol Rory McIlroy Põhja-Iirimaalt ning kuus aastat tagasi Eestis peetud EM-il hõbeda võitnud norralane Viktor Hovland. Mõlema mehe kolme päeva ehk 54 raja skoor oli -14 ehk 200 lööki – hiilgav tulemus, millega samaväärselt olid The Openit alustanud ainult Tiger Woods (200 aastal 2000) ja Nick Faldo (199 aastal 1990). Paraku, kui Faldo ja Woods nimetatud aastatel ka karika kaissu said, tänavu nii ei läinud. Kas ei jätkunud õnne (McIlroyl jäi viimasel päeval õige mitmel puttil vaid mõni toll tabamusest puudu, kokku vaid -2) või polnud veel piisavalt suurvõistluse närvi (Hovlandi viimane päev oli masendav +2), aga ihaldatud karikas rändas esmakordselt pärast 1993.aastat ja Greg Normanit Austraaliasse. McIlroyle lõpuks kolmas koht, Hovland ja hea viimase päeva (-5) teinud Tommy Fleetwood jagasid neljandat kohta.

Smithi viimase päeva 64 lööki ja kokkuvõttes löödud 268 on ka vastavas arvestuses kõigi aegade parimad tulemused sellel väljakul peetud Openi ajaloos.

Tiitlikaitsja Collin Morikawa, aga ka varasemad Openi võitjad Henrik Stenson, Ernie Els, Padraig Harrington, Darren Clarke, Phil Mickelson, Louis Oosthuizen, David Duval ja John Daly piirdusid kahe päevaga. Elava legendi Tiger Woodsi turniir algas katastroofiliselt – juba avarajal maandus pall kurikuulsas Swilcan Burni ojas. Kahe päevaga kogus Woods +9 ning lahkus pärast viimast lööki rajalt publiku tormilise hüvastijätu-aplausi saatel pisarates, tõenäoliselt viimast korda vähemalt Saint Andrewsist.

Tulemused