Carl Hellat tõusis Jõelähtmel liidriks, Liis Kuuli liigub meistritiitli suunas

Foto: Urmas Kamdron

Jõelähtmel jätkuvatel Porsche Eesti löögimängu meistrivõistlustel tõusis liidriks eelmise aasta hõbemedalivõitja Carl Hellat. Tugevas tuules peetud teisel võistluspäeval mängis Hellat 77 lööki ja edestab kolme löögiga nelja mängijat – Janno Sild mängis täna 78, Timo Raukas 80, tiitlikaitsja Sander Aadusaar 80 ja esimese päeva liider  Martin Järve 81 lööki.

” Kui kõik hästi läheb, on võimalused esikoha võitmiseks olemas”, sõnas 15. aastane Hellat pärast võistlust. ” Väga, väga raske oli sellise tugeva tuulega mängida, aga tunnen end enesekindlalt ja ka vorm on hooaja lõpu poole paremaks läinud.”

Kahe päeva kokkuvõttes on Hellat mänginud + 6, Sild, Raukas, Aadusaar ja Järve + 9.

_MG_3657

6. kohta jagavad Egeti Liiv ja Joonas Turba. Sel aastal rajamängus Eesti meistriks tulnud Liiv tõusis tänase päeva lõpuks neli kohta, kui mängis 78 lööki, Turba tulemuseks jäi 82 lööki. Mõlemad kaotavad Hellatile 5 löögiga.

Naiste konkurentsis liigub meistritiitli suunas Liis Kuuli, kes löögimängus pole Eesti meistriks tulnud. Kuuli mängis täna 77 lööki, nelja löögi kaugusel on teist kohta hoidev Kadi Hilpus-Meldrum ja juba kaheksa löögiga jääb maha Annika Meos.

_MG_3955

Väga tugeva tuulega peetud võistluspäeva järel tänas enamik mängijaid vabatahtlikke, kes aitasid palle otsida ja kiirelt edasi liikuda.

Kohtunikud pöörasid tähelepanu just mängutempole ja panevad kõikidele südamele, et kohtuniku poolt antud informatsioon aja kohta ei ole karistus ja aja teavitamine ei tähenda automaatselt “kella peal” olemist ning seda informatiooni edastades kohtunikud ei oota põhjendusi, miks ollakse ajast maas. Ainuke eesmärk on, et mängijad teadvustaksid oma grupi asukohta mängutempo suhtes. Eelmise grupi järel ootamine või kadunud palli otsimise järel tuleb ikkagi oma aega tagasi jõuda.

Kohtunikud toovad eeskujuks Euroopa meistrivõistluste mängijaid, kes liikusid väljakul peale lööki kohe oma palli juurde ja küsisid kaasmängijatelt, kas nad võivad lüüa, kui ei olnud nende kord ning seejärel läksid kaasmängija palle otsima.

Eesti meistrivõistlused lõpevad homme. Delfi otseülekanne algab kell 12.

14125669_10153642214006058_3925722098574348523_o

Kokkuvõttev saade võistlustest on kavas Kanal 12-s esmaspäeval, 29. augustil kell 21.30.