DP World Tour, R&A ja PGA Tour annavad tippamatööridele otsepääsmed tuuridele

DP World Tour, The R&A ja PGA TOUR esitlesid täna Global Amateur Pathway’i programmi, mille aluseks on World Amateur Golf Ranking (WAGR), et aidata parimatel meesamatöörmängijatel astuda järgmine samm oma karjääris.

See pöördeline algatus loob neile amatöörmängijatele, kes ei kuulu NCAA I divisjoni võistkondade nimekirja, võimaluse pääseda otse DP World Tourile. Global Amateur Pathway täiendab PGA TOUR University programmi, mis annab NCAA meistrivõistluste lõpus I divisjoni parimatele kolledži golfimängijatele PGA TOURi poolt sanktsioneeritud turniiride liikmelisuse.

Global Amateur Pathway’i raames saavad need 4 parimat meesamatööri, kes ei kuulu NCAA ülikoolidesse, WAGR edetabelist DP World Touri või Challenge Touri kaardi järgmiseks hooajaks. Global Amateur Pathway tugevdab ja näitab DP World Touri loodud strateegiliste liitude eeliseid, et pakkuda mängijatele ülemaailmseid võimalusi. Esimene Global Amateur Pathway Ranking periood lõpeb 13. oktoobril 2024 ja esimesed tuuri liikmelisuse kaardid antakse 2025. aasta hooajaks.

Mitmed praegused PGA TOURi ja DP World Touri liikmed oleksid saanud kasu, kui Global Amateur Pathway oleks varem olemas olnud. Sellised mängijad nagu Tommy Fleetwood, Hideki Matsuyama ja Min Woo Lee olid tublid amatöörid, kes toetusid oma profikarjääri alustamisel sponsorkutsetele. Fleetwood oli 2008. aasta Amateur Championshipil teine ja esindas GB&I-d 2009. aasta Walker Cupil; Matsuyama oli kahekordne Aasia-Vaikse ookeani amatööride meistrivõistluste võitja ja tõusis esimese Jaapani meesmängijana WAGR-i esikohale ning Lee osales kaks korda Aasia-Vaikse ookeani amatööride meistrivõistlustel, sealhulgas saavutas 2017. aastal kolmanda koha ja esindas Austraaliat 2018. aasta amatööride maailmameistrivõistlustel, kus ta saavutas jagatud 6. koha. Global Amateur Pathway oleks andnud neile mängijatele professionaalse tuuri liikmelisuse ja selge tee edasi, kui nad töötasid karjääri edendamise nimel kõvasti, et pääseda lõpuks PGA ja DP World Tourile.

Guy Kinnings, DP World Touri tegevjuht, ütles: „Meil on hea meel pakkuda parimatele amatöörmängijatele uusi võimalusi Global Amateur Pathway kaudu koos meie partneritega The R&A ja PGA TOURi juures. See algatus on suurepärane näide sellest, millist kasu toovad strateegilised liidud ja partnerlussuhted, mida me oleme sõlminud kogu golfimängu valdkonnas. Parimatel amatöörmängijatel on nüüd samasugused võimalused nagu nende profimängijatel ning neil on selged võimalused kogu maailmas, et lõpuks võistelda mängu tipptasemel.
See täiendab kolledžimängijate võimalusi PGA TOURi ülikooli kaudu ja pole paremat näidet selle programmi kasulikkusest kui noor Euroopa Ryder Cupi staar Ludvig Aberg, kes on haaranud kinni igast võimalusest, mis talle on avanenud. Meie tänu kuulub R&A-le ja PGA TOURile ning igale turniirile, kes tulevad kokku, et muuta see unistus järgmise põlvkonna amatöörmängijate jaoks reaalsuseks.“

R&A tegevjuht Martin Slumbers ütles: „Meil on hea meel teha koostööd DP World Touri ja PGA TOURiga, et käivitada Global Amateur Pathway. Me hoolime väga amatöörgolfist ja meie üks peamisi prioriteete on maailma eri piirkondadest pärit kõige andekamate mängijate mänguteede arendamine. See on spordi jätkusuutliku tuleviku võti.
Me jätkame eliitamatööridele võimaluste loomist, et nad saaksid võistelda kõrgeimal tasemel meie juhtivate amatööride meistrivõistluste kaudu, ning Global Amateur Pathway pakub mängijatele võimalust jõuda professionaalse tasemeni. Ootame huviga, kuidas nad oma karjääriredelil edasi arenevad, ja uurime nüüd võimalusi sarnase tee loomiseks naiste mängus.“

„Meil on väga hea meel teha koostööd DP World Touri ja R&Aga, et astuda veel üks samm edasi amatöörsportlaste tee tugevdamisel üleminekul profigolfi,“ ütles PGA TOURi volinik Jay Monahan. „PGA TOUR University viimase nelja aasta edule tuginedes tagab Global Amateur Pathway, et parimad noored mängijad kogu maailmast saavad teenida tee golfi suurimatele võistlusetele tõhusamalt kui kunagi varem.“

Global Amateur Pathway Ranking’ile pääsemiseks peavad amatöörgolfarid vastama järgmistele kriteeriumidele:

  • Ei tohi olla praegune NCAA I divisjoni mängija
  • Olema vähemalt 20-aastane vastava järjestusperioodi kalendriaasta lõpuks
  • Kuuluma WAGR edetabelis TOP200 sisse
  • Mängijad, kes ei kuulu perioodi lõpuks 200 parima hulka WAGR edetabelis, kuid liiguvad seejärel 100 parima hulka, mis tahes ajal enne vastava hooaja lõppu

WAGR-il põhinev ülemaailmne amatööride edetabel avaldatakse igal nädalal ülemaailmse amatööride edetabeli leheküljel pärast registreerimisperioodi, mille kvalifikatsioon lõpeb 13. oktoobril 2024. aastal. Edetabel on loodud selleks, et tuvastada ja järjestada tipptasemel meesamatöörmängijad (välja arvatud NCAA Divisjon I kolledžimängijad) tulemuste põhjal, kes osalevad edetabeli kõlbulike turniiridel.