Dramaatiline lõpp röövis põhjamaalastelt esikoha

Challenge Touri selle aasta avaetapi Euroopas võitis kodupubliku rõõmuks hispaanlane Joel Moscatel. Real Club Sevilla Golfis peetud Challenge de Espana etapil jätkus põnevust viimase rajani. Liider vahetus viimasel päeval mitmel korral, kuid kõik näis tüürivat play-offi, kui eelviimasel rajal tegi hispaanlane päeva esimese bogey. Ometi 25-aastasel hispaanlasel jätkus külma närvi teha viimasel rajal päeva kuues birdie, millele ei suutnud päeva liidrikohal alustanud Tapio Pulkkanen vastata ning nii kuulus ühelöögiline võit Moscatelile, kelle lõpptulem oli -14 (68, 71, 68, 67). Löögiga kaotasid Pulkkanen ja oma käesoleva hooaja kolmandat võitu jahtiv taanlane Rasmus Neergaard-Petersen. Kolmas võit tagaks talle pääsema põhituurile. Tulemused

Hooaja kokkuvõttes jätkab kindlal esikohal siiski Neergaard-Petersen. Moscatel tõusis kolmandaks ning Pulkkanen kümnendaks.

Joel Moscateli viimane hooaeg amatöörina 2021. aastal tõi talle kaks „parajat jama“ kohta ehk neljandat. Individuaalsetel Euroopa meistrivõistlustel kaotas ta löögiga kaasmaalasele David Puigile, kus kulla napsas taanlane Christoffer Bring ja hõbeda rootslane Ludivg Aberg. Meeskondlikul EMil võideti küll löögimängu osa, kuid poolfinaali kaotus Prantsusmaale ning suurüllatusena tuli kaotus ka pronksimängus Belgiale, mis tähendas teist neljandat kohta. Kahel viimasel aastal on Moscatel end jaganud Alps Touri ja Challenge Touri vahel. UAE Challenge turniiril tuli eelmisel hooajal kaheksas koht, kuid rohkem esikümnesse asja polnud. Alps Touri hooaja kokkuvõttes jäi Moscatel näiteks Sander Aadusaare seljataha. Küll aga aasta lõpus õnnestus tal võita Q-Schooli esimene etapp Bogognos, läbida ka teine etapp, kuid kuue päevasel finaalturniiril tuli leppida jagatud 34. kohaga. Ometi aasta lõpus sai ta osaleda juba põhituuri etapil Austraalias, kust tuli seitsmes koht ning vaid kaks nädalat tagasi tuli tuttavalt UAE Challengelt neljas koht. 31-start tõi lõpuks täistabamuse.

Challenge Tour jätkub kahe nädala pärast Taanis, kui Danish Challenge peetakse Odenses.