Dramaatiline lõpplahendus tõi kolmanda koha Portugalis

Foto: erakogu

Täna lõppesid 94. Portugali lahtised meistrivõistlused, kus kõrges mängus püsis viimase hetkeni ka Richard Teder. Eelviimasel rajal tehtud birdie abil tõusis ta korraks liidrikohta jagama, kuid tegi viimasel rajal 20 meetri pealt neli lööki, sealhulgas kolm putti, millest viimane oli vaid poole meetri pikkune… See tähendas paraku bogey ning kuna hollandlane Abel Derksen tegi viimasel rajal birdie ning suurfavoriit Luis Masaveu sai samaga hakkama eelviimasel rajal tähendas see Tederile kolmandat kohta tulemusega -9 (69, 71, 70). Masaveu jäi seejuures vaid kahe löögi kaugusele ning Derksen edestas eestlast ühe löögiga. Tulemused 

Kõva vihma ja tormi tõttu teisel päeval, kolmele võistlusringile lühendatud võistluse viimane päev ei alanud Tederile liiga hästi. Kolmanda-neljanda raja kaks bogey tähendasid tihedas tabelis omajagu kohtade loovutamist. Vea parandused saabusid õnneks ruttu ning seitsmenda-kaheksanda raja birdie’d parandasid tabeliseisu. „Tänane mänguring oli küllaltki sündmuste vaene, 11-raja eagle sündis kolme meetrise puti abil,“ sõnas Teder pärast mängu. „Loomulikult jääb kripeldama viimase raja väga paha eksimus, mis maksis vähemalt teise koha,“ oli silmnähtavalt pettunud eestlase kommentaar vahetult pärast mänguringi.

Ees ootab kiirvisiit Eestisse, kus kättesaamist ootab nii mõnigi auhind. Seejärel tuleb alustada juba ettevalmistust veelgi tihedama konkurentsiga Hispaania lahtisteks meistrivõistlusteks, kus starti peaks pääsema kaks eestlast. Lisaks Tederile ka Ralf Johan Kivi.