Eesti Golfi Liit andis ajaloolise pressikonverentsi Soomes

Foto: EGL

egl_mediaday_3_0606216
Eesti Golfi Liit andis esmakordselt pressikonverentsi Soomes, kui tutvustas Espoo Golfiklubis TEAM 2020 peatreenerit Timo Karvineni.
Golfi Liidu president Marko Kaljuveer allkirjastas soomlasega koostöölepingu ja rääkis eesti golfi uutest arengutest ja eesmärkidest. ” Meie eesmärk on Timo Karvineni abiga tõsta eesti golfimängijate taset ja jõuda noorte olümpiamängudele aastal 2018 ja Tokio olümpiale 2020″, sõnas Kaljuveer.” Muidugi on need väga rasked ja julged eesmärgid, kuid kõik, kes tippspordiga tegelevad, peavadki suurelt unistama, muidu pole ju asjal mõtet”, julgustas president kõiki eesti noori golfimängijaid.
Timo Karvinen on kogenud ja hinnatud golfitreener, kes juhendanud Soome, Guatemaala ja Śveitsi koondist. Ta oli ka Soome koondise treener, kui Soome U21 koondis võitis EM pronksi 1998. aastal. Śveitsi meeskond saavutas tema juhendamisel EM hõbemedali 2013.aastal.
” Eesti mängijad on andekad ja esimene kokkupuude nendega on olnud väga positiivne”,sõnas Karvinen. ” Panna eesti golfi arengu- ja tulevikusuunad kokku olümpiamängudega, see on väga nutikas käik Eesti Golfi Liidu poolt”, arvas värske koondise peatreener.
TEAM 2020 koosneb kolmest eesti koondisest: täiskasvanud, U18 ja U15 mängijatest.
egl_mediaday_2_05052016
Pressikonverentsil tutvustasid Eesti golfiväljakuid ja TEAM 2020 treeningpaiku EGCC tegevjuht Hanno Kross, Saare Golfi ning Pärnu Bay Golf Linksi tegevjuht Marko Kaldoja ja Niitvälja Golfi Soomes esindanud Mari Hütsi.
Soome spordiajakirjanikud tundsid pressikonverentsi vastu suurt huvi, kohal olid Helsingin Sanomat, Golfipiste, Golfdigest, Golflehti, Gogolf ja Foregolfi esindajad.
Laupäeval on osa TEAM 2020 mängijatest treeninglaagris Pärnu Bay Golf Linksi väljakul, et valmistuda 27. -29. mail peetavateks Estonian Amateur Openiks.