Eesti Golfikooli kevadlaageri kokkuvõte

Foto: EGL

IMG_4149

Veebruari lõpus käisid Eesti Golfikooli noored murulaagris Küprosel.

22. – 27.veebuarini rändas rühm golfinoori treener Egert Põldma juhendamisel Korineum Golf’i Küprose põhjaossa – eesmärk oli mängida, mängida, mängida! Koosseis oli erinev – eliidi vanematest poistest kuni kõige nooremate ehk red ja green gruppide lasteni. 

Rada oli nõudlik koos tõusude-langustega, mitmel rajal esitasid puud või kuristikud oma väljakutse, fairway’d ja green’id olid väga heas korras ning harjutusalad suured. Kokkuvõtteks täpselt see, mida ootasime ja lootsime.

Vanematel lastel kujunes juba esimesel päeval välja selge päevaplaan, mille järgi kasutati valge aeg maksimaalselt ära ning natukene näpistati pimedas veel lisagi. 

Hommik algas kell 7 hommikusöögiga ning seejärel siirduti harjutusaladele. Kella 9-10 paiku mängiti 18 rada golfi ning peale lõunasööki taas harjutati, kuni spriklerid selle ühel hetkel võimatuks muutsid. Keskmiselt 10 tundi päevas treeninguid tuli aga kokku, seega tõeline spordilaager. Kokku kihutati ainult range’l teele üle 12000 palli!!

Kuigi noorematel oli võimalus asja oluliselt rahulikumalt võtta, siis tihti ei erinenud ka nende päevaplaan vanemate omast – hommikul oldi rõõmsate „padjanägudega“ söögilauas ja sealt siis harjutama/mängima. Peale lõunasööki toimus vahel väike murrang, kui basseini maagiline aura ennast maksma pani. Kui aga õhtupoolikul lähimänguvõistlused algasid, olid kõikidel jälle golfikepid käes! Rõõmu valmistas, et see kõik oli noorte enda soov ja kuskil polnud vaja kedagi sundida.

Egert oli igaks päevaks harjutamise täpselt planeerinud ning iga päeva lõpetuseks olid ülesanded, mis tuli meeskondlikult või individuaalselt lahendada. Ülesannete rõhk oli lähimängul ning sealjuures oli nende raskusaste erinev, et oleks kõikidele väljakutsuv ning teisalt jõukohane. Mitmel puhul lepiti kokku, et enne ei minda õhtusöögile, kui ülesanne lahendatud ning ekstreemsematel juhtudel lõppesid need telefonilampide valguses!

Laagri viimane päev oli aga eriti võistlusrohke. Hommikul starditi 18 või 9 rajalisele võistlusele (vastavalt vanusele), millest parimad tulemused mängisid välja Cristofer Herman ja Anete Liis Adul vanematest ning Isabel Sirel ja Ruut Kangust noorematest lastest. Peale võistlust ei mindud võitu tähistama vaid ühtse soovina veedeti viimased tunnid päikese all ikka treenides. Viimasel hetkel otsustati teha veel ka väike “võistlus” kohalikul par5 rajal, kus soodsatel tingimustel oleks võimalik isegi hole-in-one lüüa! Seekord jäi vastutuules ja õhtuhämaruses condor löömata. Peale õhtusööki ja auhindamist oli väikese üllatusena aga veel golfiteemaline teadmiste kontroll – õiglus püsis ning võitjaks treener

Kokkuvõtteks võib rõõmuga tõdeda, et noored golfarid on väga tublid ning kiitus vanematele selle tubli kasvatuse eest. Viisakus, sõbralikkus, abilvalmidus ja austus teiste vastu, lisaks soov treenida oli kõikidel kaasa võetud ning selliste osalejatega on spordilaager puhas lust! Positiivsest päikese all veedetud golfilaagrist jäid meelde veel ka tuhanded erinevad sisalikud ning suur pikk must madu! 

Kindlasti läheme Korineum’i veel tagasi…

Eesti Golfikool

NB! Laagri pildimaterjal on nähtav facebook.com/golfikool