Eesti golfikoondis avapäeva järel 41. kohal, edestatakse valitsevat Euroopa meistrit Soomet!

Foto: EGL

Täna algasid Iirimaal neli päeva vältavad amatöörgolfi maailmameistrivõistlused, kus Eesti koondist esindavad Carl Hellat, Joonas Juan Turba ning Kevin Christopher Jegers. Avapäeval mängisid nii Turba kui Jegers tulemuseks +1 ning Hellat +3. Iga päev läheb arvesse meeskondlikult kahe parima mängija skoor. 41. kohta jagame me Katari, Guatemala, Singapuri ja Brasiiliaga. Löögiga maha jäävad aga valitsev Euroopa meister Soome koos Islandi ja Serbiaga. Euroopa riikidest edestame avapäeva järel veel Slovakkiat, Luksemburgi, Türgit, Sloveeniat, Lichtensteini, Moldaaviat, Bulgaariat, Leedut ja  Armeeniat.

Liidrikoha haaras avapäeva järel Taani meeskond (tulemusega -12), kel võistkonnas ka käesoleva aasta individuaalse Euroopa Meistrivõistluste kuldmedaliomanik Nicolai Hojgaard. Ometi tema oli täna meeskonna nõrgim tulemusega -1, vend Rasmus sai kirja -4 ja superringi tegi hoopis John Axelsen (-8). Kahe löögiga jääb maha Iirimaa (-10) ning kolmandat kohta jagavad tulemusega -9 India ja Šveits. Lähinaabritest jagavad Rootsi ja Norra 12. kohta.

Eestlastest tegi kõige suurema „tõusude ja mõõnadega“ mängu ilmselt Kevin Christopher Jegers, kes tegi 6 birdiet ja 7 bogey. Teine pool see juures tal -2. Turba arvele jäi 3 birdiet ning 2 bogey ning raja teine pool -1. Hellati ring sisadas 2 birdiet, 3 bogey ja 1 double bogey.

Mängijate ja peatreeneri kommentaarid esimesele mänguringile:

Jegers: „Väljak on väga heas korras ja griinid on ka ühtlased. Mul endal esimesed paar rada ei läinud kuidagi käima aga õnneks suutsin ennast kokku võtta ja enda skoori kõvasti parandada. Üle pikaaja oli just putt see mis mind päästis ja drive see mis mind alt vedas.“

Turba: „Olen tänase mänguga rahul. Algus oli raske, eksisin esimesel valesse kohta ja pidin lay-upi mängima ja bogey peale minema. Teised kaks bogey tulid lähimängust, ei suutnud chipi/bunkrilööki lähedale lüüa. Ülejäänud rajad olin alati regulariga griinil, aga ei suutnud olla piisavalt lähedal, et birdiesid lihtne realiseerida oleks.“

Hellat: „Bogeyd tulid enamasti sellest alguses et eksisin väga halbadesse kohtadesse kust par-i oli raske päästa, hiljem sain mängu natuke paremini jooksma kuid ei realiseerinud birdie võimalusi ära. Üldiselt olen rahul, sest olen hakanud palli natuke paremini lööma.“

Peatreener Paul Põhi: „Poistel oli rabe start, pärast esimest 7 rada olid kõik +3 peal. Eksiti valedesse kohtadesse ja sealt on bogeyd kerged tulema. Ehk mängis rolli ka väike võistlusnärv ja hommikune väga jahe ilm. Bunkreid on väljakul tõesti väga palju ja enamus nendest on sellised, kus lühemad poisid isegi lipu otsa ei näeks. Väljak plaanis ühel hetkel ka osad bunkrid kinni ajada aga kuna Colin Montgomerie oleks siis oma nime väljakult ära võtnud, siis seda ei tehtud.

Mänguringi teisel poolel poisid kogusid end ning eksimusi tuli hulka vähem. Sisse kukkusid ka mõned birdie putid ning saime lööke tagasi.

Lõpetame tänase päeva kerge treeninguga ning suunudme varem ööbimispaika, et lõpuks ka välja puhata. Kolm pingelist päeva on veel ees ning tuleb kehale puhkust anda.

Poisid on ise tänase koondtulemusega rahul ning meeleolu hea.“

Kui täna mängiti Montgomerie nime kandvat väljakut, siis homme mängivad eestlased MMi teist väljakut, mis kannab nime O’ Meara. Eestlased homsed stardiajad: Carl Hellat (15:21), Kevin Christopher Jegers (15:32) ja Joonas Juan Turba (15:43).

Vaata tulemusi