Eesti Golfikoondise 2017.a. kokkuvõte

Foto: erakogu

2017. aastal on Eesti golfikoondis näidanud märkimisväärselt tugevaid tulemusi ning saanud palju uusi kogemusi nii Eestist kui välismaalt. Eesti Golfi Liidu nimel täname kõiki koondise liikmeid nende aja, pühendumise ning sihikindluse eest!


 

Timo Raukas võitis 30. aprillil Finnish Junior Touri I osavõistluse. Võidu teeb eriliseks asjaolu, et lume tõttu mängiti kogu võistlus ainult ühe mänguringina.


11.juunil  selgusid Eesti meistrid rajamängus Golf X Rae väljakul! Finaalid olid kuni viimaste radadeni väga tasavägised ja võitjad selgusid alles Golf X Rae klubihoone ukse lävel.

Eesti meistrid rajamängus 2017 on:

I Carl Hellat
II Marten Palm
III Timo Raukas

Foto: Edmond Mäll
Foto: Edmond Mäll
Foto: Edmond Mäll

 

 

 

 

 

 


13.-14. juunil osalesid Eesti golfikoondislased Carl Hellat, Timo Raukas, Aaron Kobin, Markus ning Mattias Varjun Soomes Finnish Junior Tour 4th International (AGN) võistlusel. Esimese koha saavutas Hellat, tulemuseks +5 (75, 76, 70).  Raukas sai jagatud teise koha tulemusega +5(73, 75, 73). 

 

 

 

 

 

 

 


Juuli algul selgitati välja parimad juuniorid

Poiste klassis U21 sai teise koha Markus Varjun tulemusega +25. Poiste klassis U18, mis oli ühtlasi kõige konkurentsitihedam, saavutas esikoha Kevin Christopher Jegers tulemusega +5. Poiste klassis U15  jäid teist kohta jagama Eesti golfikoondislane Richard Teder ja Topias Pakkari Soomest, mõlemal tulemus +28.

Foto: Mats Soomre www.soomre.com

Carl Enn Hellat võitis Baltikumi vanima karika tagasi koju

Meesamatööride klassi võistlus tõi Eesti jaoks suurima õnnestumise, kus Niitvälja golfiklubi liige Carl Enn Hellat näiliselt mängleva kergusega ja tulemusega – 3 oma nime Baltikumi vanimale karikale sai jäädvustada.

Kolme päeva peale mängis Carl Enn tervel 16 birdie´t – rohkem kui ükski teine mängija võistlusel. Carl Enn hoidis oma selja taga läbi aegade kõige tugevama keskmisega HCP’ga osalenud võistlejaid.

Foto: Mats Soomre www.soomre.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

2017 aasta PGA meistrivõistlused võitis Sander Aadusaar! Niitvälja Karika raames toimunud 36 rajalisel võistlusel mängis Sander tulemuse -5 (68, 71). Teise koha saavutas Mark Suursalu tulemusega +3 (73, 74)

 


Tavapärasest erilisem sünnipäev

Eesti golfikoondise liige Joonas Juan Turba saavutas 20. juulil rahvusvahelisel English Boys’ Under 16 Open Amateur Stroke Play Championshipil esikoha. Joonas mängis nelja mänguringi jooksul tulemusteks 67, 70, 74 ja 75, koondtulemuseks +2.

Koondise peatreeneri Timo Karvineni sõnul on sellise võistluse võitmiseks vaja erilisi oskusi löögimängus, arvestades seejuures ka keerulisi ilmastikuolusid: „Lisaks võistluspingele tuleb toime tulla nii tugeva tuule kui vihmaga. Joonas suutis jääda rahulikuks ning keskenduda hästi kuni pingelise mängu lõpuni ning tegi väga head tööd.”

Ühtlasi oli Joonasel sel päeval ka sünnipäev, seega oli nii olulise võistluse võit ühtlasi ka auga välja teenitud sünnipäevakink.

Samuti osales võistlusel ka Eesti golfi koondislane Kevin Christopher Jegers, kes saavutas kokkuvõttes nelja mänguringi peale tulemuse +7.


 „Kui oli teada, et oleme mõlemad finaalis, saime juba tõesti ka mängu nautida“

Eesti golfikoondislased Mattias Varjun ning Timo Raukas saavutasid 23. juulil rahvusvahelisel Poola Junior Open meistrivõistlusel kaksikvõidu.

Löögimängu kvalifikatsiooni võitis Mattias, kes mängis esimese mänguringi 73 ja teise mänguringi 70 löögiga, tehes kokku 143 lööki (-1). Timo tegi esimese mänguringi 73 ja teise mänguringi 74 löögiga ning sai koondtulemuseks 147 lööki (+3). Rajamängu I ringi tulemused on Mattias Varjunil 6/4 ja Timo Raukasel 5/4. Rajamängu II ringi tulemused vastavalt Mattiasel 4/3 ja Timol 9/7 ning poolfinaalis alistas Mattias vastase tulemusega 6/5 ning Timo 4/2. Finaalis võitis Mattias 3/2. Seega saavutas Mattias kvalifikatsioonis 1. asetuse ja võitis rajamängu. Timo jäi kvalifikatsioonis teiseks ning saavutas ka rajamängus teise koha. Koondislased tegid väga hea tulemuse arvestades, et võistlusel oli kokku 112 osalejat näiteks Saksamaalt, Ungarist, Lätist, Leedust ja Prantsusmaalt.

Võistluse võitja Mattias Varjuni sõnul oli küll mäng pingeline, kuid poiste suurim eesmärk oli jõuda kahekesi finaali, ning see ka õnnestus. „Kui oli teada, et oleme mõlemad finaalis, saime juba tõesti ka mängu nautida.”  Timo Raukase sõnul on emotsioon võimas ning tunne hea: „Saime võimaluse mängida Poola koondislaste vastu ning ühtlasi ka jälle väga hea kogemuse.”  Mõlemad poisid tõdesid, et rada oli erakordselt kaunis ning väga heas korras ka tehnilises mõttes. Golfivõistluste puhul on raja seisukord väga tähtis ning mõjutab oluliselt ka mängu.

Foto: Mart Varjun

Eestlaste läbi aegade parim tulemus

27.-29. juulil osales Eesti golfikoondis (koosseisus Carl Enn Hellat ning Joonas Turba) rahvusvahelisel European Young Masters võistlusel. Hellat jäi jagama neljandat kohta Slovakkia ja Hispaania golfariga, tulemuseks -6 (69, 72, 69). Turba mängis  tulemuseks +11 (71, 74, 82).

Koondise peatreeneri Timo Karvineni sõnul saavutas Hellat eestlastest läbi aegade parima tulemuse Euroopa meistrivõistlustel. Ta alustas väga tugevalt, tehes neljal esimesel rajal 3 birdiet.  „Üheteistkümnenda raja par3-e avalöök oli erakordselt täpne ja pall maandus augus, kuid kahjuks põrkas sealt välja. Samas viimane mänguring oli väga hea ja tulemus seekord neljanda koha vääriline.”

Foto: European Golf Association

 

Lisaks Joonasele ja Carlile võistlesid samal ajal ka koondise liikmed Mark Suursalu ja Sander Aadusaar Gamle Fredrikstad Openil.

 


«Mängisin ühel Norra parimal väljakul, Miklagard Golf Club’il. Väljak oli üsna pikk ja keeruline, seega väga madalat tulemust oli äärmiselt keeruline mängida”

Eesti golfikoondise elukutseline golfar Sander Aadusaar võitis augusti algul European Challenge Touri osavõistluse Viking Challenge kvalifikatsiooni tulemusega 71(-1) lööki ning sai jagatud esimese koha.

Aadusaar ise jäi võistlusega väga rahule ja Challenge Tourile pääses ta esimest korda. «Mängisin ühel Norra parimal väljakul, Miklagard Golf Club’il. Väljak oli üsna pikk ja keeruline, seega väga madalat tulemust oli äärmiselt keeruline mängida,» sõnas ta.

Foto: Mats Soomre www.soomre.com

 


 “Jäin enda tulemusega rahule, sest viimased mängud on läinud väga stabiilselt,“ sõnas Raukas ning lisas, et eesmärk HCP-d langetada ning WAGRi punkte koguda, sai täidetud

Eesti golfikoondis (koosseisus Timo Raukas, Mattias Varjun ning Kevin Christopher Jegers) esindas Eestit 4.-6. augustil Rootsis Global Junior Golf turniiri etapil Swedish Junior Classics.

Raukas saavutas tulemuse +2 (72, 75, 74), jäädes kolmandat kohta jagama soomlase Miikka Makineniga. Jegers mängis tulemusele +9 (76, 75, 77) ja Varjuni lõplik tulemus oli +11 (76, 79, 75) ning saavutasid vastavalt 11. ja 12. koha.

Raukase sõnul oli mäng hea, kuid taktikaliselt oleks pidanud mängima mõnes kohas teisiti. „Samas jäin enda tulemusega rahule, sest viimased mängud on läinud väga stabiilselt,“ sõnas ta ning lisas, et eesmärk HCP-d langetada ning WAGRi punkte koguda, sai täidetud. 

 

 


10.-12.augustil osales Eesti golfikoondis koosseisus Kevin Christopher Jegers, Carl Hellat ning Timo Raukas Finnish Amateur Championship võistlusel.

Teise võistluspäeva järel said finaalpäevale võistlema vaid 36 paremat golfarit. Eestlastest õnnestus ainsana finaali pääseda Hellatil. Kokku mängis Hellat tulemuse +5 (80, 71, 67) ning saavutas jagatud 19. koha.


„Oleme teinud head tööd, peame seda jätkama ja olema kannatlikud“

15. ja 16. augustil osalesid Eesti golfikoondislased Mattias Varjun ning Joonas Juan Turba The Boys Amateur Championship võistlusel.

Eesti golfikoondise peatreeneri Timo Karvineni sõnul mängisid Eesti golfarid esimest korda sedavõrd suurel poiste rahvusvahelisel võistlusel.

„Oleme teinud head tööd, peame seda jätkama ja olema kannatlikud.” Samuti lisas ta, et suureks abiks on võistlemine kõrgema taseme mängudel.

Foto: Erakogu

„Kogu võistlus andis mulle kõvasti motivatsiooni, et uuesti Challenge Tourile võistlema saada“

17.-18. augustil osales Eesti golfikoondise liige ja elukutseline golfar Sander Aadusaar rahvusvahelisel Viking Challenge võistlusel.

Kuigi Aadusaar seekord 60 parima hulka ei saanud, oli toimunud võistlus tema jaoks uus ja hoopis teistsugune kogemus: „Sain teada, milline on erinevus Nordic League ja Challenge Touri vahel.” Samuti sai ta näha, kui hästi on võistlus korraldatud ning kuidas mängivad ja harjutavad sealsed mängijad. Aadusaare sõnul jäi võistlusest väga hea tunne. „Kogu võistlus andis mulle kõvasti motivatsiooni, et uuesti Challenge Tourile võistlema saada,“ sõnas ta.


18.-20. augustil osalesid viis Eesti golfikoondislast (Anete Liis Adul, Carl Hellat, Kevin Christopher Jegers, Aaron Kobin ja Timo Raukas) Lätis Latvian Open golfivõistlusel.

Meestest saavutas teise koha Hellat tulemusega -4 (64, 71, 77). Raukas jäi üheksandale kohale koondtulemusega +13 (80, 72, 77) ning Jegers saavutas jagatud 10. koha, tulemuseks +14 (78, 73, 79). Aaron Kobin saavutas tulemusega +37 (85, 84, 84) 35. koha. 

Naisteklassis saavutas koondislane Anete Liis adul jagatud viienda koha, tulemuseks +21 (77, 80, 80).


Foto: Läti Golfi Liit
Foto: Mats Soomre www.soomre.com

 

25.-27. augustil osalesid Eesti golfikoondislased ja elukutselised golfarid Sander Aadusaar ja Mark Suursalu Landeryd Masters by Porsche Linköping golfivõistlusel.


„Olen olnud juba kaks aastat teisel kohal, seega andsin sel nädalavahetusel endast kõik, et olla kolmandal aastal esimene“

25.-27. Augustil toimusid White Beach Golfi löögimängu Eesti meistrivõistlused. Esimese koha saavutas Carl Hellat tulemusega -7 (69, 73, 67). Kolme mänguringi jooksul tegi Hellat ühe eagle’i, 13 birdie’t ning mängis par’i 32 rada. Teise koha võitles välja Kevin Christopher Jegers, tulemuseks -5 (74, 69, 68). Tulemusega -1 (69, 72, 74) saavutas kolmanda koha Mattias Varjun.

Hellati sõnul sujus kõik hästi, nii pikad löögid kui lähimäng. „Olen olnud juba kaks aastat teisel kohal, seega andsin sel nädalavahetusel endast kõik, et olla kolmandal aastal esimene,“ sõnas Hellat. Küsimusele, milliseks hindab värske löögimängu meister oma arengut sel aastal, tõi ta välja, et sellel hooajal on mäng oluliselt parem: „Areng on toimunud eelkõige harjutamise aspektist ning sellest tuleb ka erinevus kahe hooaja vahel, mis kajastub just üldmängus.” Tulevikuplaanid on Hellat sidunud USA ülikooliga. „Kokkulepe on juba olemas, kuid ilmselt juhtub see kõik 2020. aastal,“ lisas ta.

Foto: Mats Soomre www.soomre.com
Foto: Mats Soomre www.soomre.com

 

 

 

 

 

 

 

 


 

30. augustist 2. septembrini toimus Soomes Vierumäki golfiväljakul Quadrangular Match, mille puhul oli tegemist nelja riigi – Soome, Rootsi, Eesti ja Kanada – parimate golfarite kohtumisega. Taoline võistlus peeti tänavu esmakordselt ning esimese võidu saavutas just Eesti golfikoondis.

Eesti golfarid tegid võistlusel väga tugeva tulemuse, alistades kõik kolm vastasriiki kõikidel võistluspäevadel. Esimesel päeval võitis meie golfikoondis Kanada parimaid golfareid tulemusega 3:0. Teisel päeval oli vastaseks Soome, ning ka selle võidu (tulemusega 3:0) said Eesti golfikoondislased endale ning viimasel võisluspäeval alistas meie koondis ka Rootsi (2,5:0,5).

 


 

Eesti golfikoondise elukutselised golfarid Sander Aadusaar ja Mark Suursalu osalesid 31. augustist kuni 2. septembrini rahvusvahelisel Nordic League osavõistlusel Polarputki Finnish Open.

 


5.-7. septembril osales Eesti golfikoondis koosseisus Kevin Christopher Jegers, Carl Hellat ja Joonas Turba Itaalias rahvusvahelisel 11th Reply Italian International Under 16 Championship ‘Teodoro Soldati Trophy’ võistlusel. Võistluse finaalpäevale pääsesid edasi Turba ning Hellat. Turba saavutas kokkuvõttes 16. koha tulemusega +3 (75, 73, 70, 77). Hellat jäi 30ndale kohale, tulemuseks +10 (74, 73, 79, 76)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Eesti golfikoondislased tõestasid ennast ka Eesti klubidevahelistel meistrivõistlustel:

Meesteklassis saavutasid esimese koha Niitvälja Golfiklubi liikmed Carl Hellat, Mattias Varjun, Timo Raukas. Tulemus +6 (151, 143)

Naiste arvestuses saavutasid teise koha Estonian Golf & Country Club’i liikmed (Apawan Chinglek, Anu Uuemõis, Mariliis Palm, Anete Liis Adul). Tulemus +60 (177, 171)

Foto: Mati Hiis
Foto: Mati Hiis

 

 

 

 

 

 

 

 


 
12.-14. septembril osales Eesti golfikoondislane Kevin Christopher Jegers Suurbritannias mainekal The Duke of York golfivõistlusel. 

Jegers saavutas jagatud 41. koha, tulemuseks 252 lööki (81, 84, 87).

Foto: Erakogu

 


Mattias Varjun, Timo Raukas ja Carl Hellat osalesid  14.-16. septembril Soomes Finnish Tour Final Vuosaari Golf võistlusel

 


 

Eesti golfikoondislased Sander Aadusaar ja Marten Palm läbisid kvalifikatsiooni ja pääsesid Nordic League finaalseeriale.

 


 

Septembri algul osales elukutseline golfar Sander Aadusaar  Ecco Tour’i osavõistlusel Willis Towers Watson Masters.

 


20.-23. septembrini osales Eesti golfikoondis koosseisus Carl Hellat, Kevin Christopher Jegers, Mattias Varjun, Markus Varjun, Timo Raukas ja Joonas Turba Poolas European Boys’ Team Championship Division 2 rahvusvahelisel võistlusel Krakow Valley Golf and Country Club väljakul.

Sel aastal saavutasid Eesti golfarid kuuenda koha koondtulemusega +4. Tolleks võistluseks meeskonna kapteniks määratud Mattias Varjuni sõnul sai koondis esimesel võistluspäeval hoolimata keerulistest ilmastikutingimustest võistkonnana väga hästi hakkama. Teine päev aga nii edukalt ei läinud: „Kevin Christopher ning Carl mängisid küll indviduaalselt hästi, aga edasipääsuks oleks olnud vaja kogu võistkonna head ja stabiilset mängu,“ sõnas ta. Varjun lisas, et viimasel päeval oli mäng küll taas väga hea, aga Portugal suutis teha ühe löögi vähem ning seega said eestlased kuuenda koha.

Foto: Poola Golfi Liit

 

21.-22. septembril osales Eesti elukutseline golfar Mark Suursalu Taanis Nordic League’i osavõistlusel The 12 Twelve Championship – by Thisted Forsikring.

 


 

Samuti osales Mark Suursalu European Tour’i kvalifikatsioonivõistlusel ning GolfUppsala Open’il.

 


 

Eesti golfihooajale pani võiduka punkti Mattias Varjun, kui võitis Rae Golfiklubis peetud Tallinna meistrivõistlused Sven Kaljuveeri karikatele.

«Ei olnud üldse lihtne mängida neid kolme ringi, kuigi edu oli teiste ees suur,» hindas Tallinna meistrivõistlustel oma mängu Mattias Varjun. Tema mänguringid olid 71, 76 ja 71. Kokkuvõttes lõi ta 8 birdie’t ja võitis teisena lõpetanud Joonas Juan Turbat 6 löögiga. Turba tõusis teiseks just viimase võistluspäeva -2-ga, kui mängis võistluste parimad 70 lööki.

Vaata Mattias Varjuni kommentaari Postimehest

 


“Tagasin endale väga hea kategooria järgmiseks hooajaks”

12.-14. oktoobrini osalesid Eesti elukutselised golfimängijad Sander Aadusaar ja Mark Suursalu Taanis 2018 NGL Q-School Final Stage kvalifikatsioonivõistlusel. Mõlemad koondislased pääsesid mängima edasi ka finaalpäevale.

Suursalu saavutas kolme võistluspäeva jooksul jagatud 12. koha tulemusega -5 (69, 64, 66). Aadusaar lõpetas jagatud 44. kohaga, tulemuseks +3 (72, 66, 69).

Suursalu sõnul oli tema eesmärk lõpetada võistlus 25 parima seas ning see sai ka täidetud. „Ühtlasi tagasin endale ka väga hea kategooria järgmiseks hooajaks,“ lisas ta. „Nüüd saan paar nädalat võtta veidi rahulikumalt, kuid juba novembris algab ettevalmistus tulevaks hooajaks,“ sõnas Suursalu.

Foto: Mats Soomre www.soomre.com

 

 

 

 

 

 

 

 


Foto: Eesti Golfi Liit
Foto: Eesti Golfi Liit

Vaata järele: Eesti golfikoondislased Mark Suursalu ja Sander Aadusaar ETV-s

 


Oktoobri lõpus Prantsusmaal toimunud Euroopa klubidevahelistel meistrivõistlustel saavutas Eesti meeskond 8. koha, tulemuseks +6 (144,146,142). Eestit esindasid meeste arvestuses golfikoondislased Timo Raukas, Carl Hellat ning Mattias Varjun Niitvälja Golfiklubist. Kokku osales võistlusel 25 klubi.

 

Lisaks: