Eesti golfikoondise treeninglaager toimus 9-12 juuni Kevin Flynn’i juhendamisel.

9-12 juuni külastas Eesti golfikoondise treeninglaagrit Briti PGA tunnustatud golfiprofessionaal Kevin Flynn, kelle eestvedamisel treenisid Eesti golfikoondislased 4 pikka päeva.
R&A toetusel võimalikuks saanud projektis osaleb Eesti golfikoondis teist aastat järjest. Golfilaager toimus Estonian Golf & Country Club’is esimesed kaks ja viimasel, neljandal päeval. Laagri kolmas päev peeti Niitvälja golfikeskuses.
DSCN6113
Koondislaste sõnul oli treeninglaager väga sisutihedalt planeeritud ja läbiviidud Kevin Flynni suurepärase juhtimise all. Palju keskenduti golfimängus toimuvale just golfiradadel. Koondislased said palju mängupraktikat ning Kevin Flynn oli nende tegemisi radadel pingsalt jälgimas. Peale mänge arutati läbi tehtud otsuseid, väljakustrateegiaid ja erinevaid löögitüüpe. Koondislased said Kevinilt häid näpunäiteid, kuidas enda golfiringe analüüsida ning mida teha paremini, et eksimusi vähem tuleks. Oluline osa oli golfimängus igakordne löögieelne rutiin, mis muutis koondislaste lähenemist löökidele professionaalsemaks.
DSCN6095
Golfilaagris toimuvat kommenteeris Eesti golfikoondise liige Egeti Liiv: ”Laager oli lahe. Keviniga töötasime mu swingis pisiasjade kallal, sest suures plaanis on mäng hetkel väga hea. Üle +2 ei mänginud ühtegi ringi ja väljakul oli pidevalt hea tunnetus. Kevinit on super kuulata, sest ta oskab hästi näiteid tuua ning kõik on imelihtsalt arusaadav. Loodan, et tulevikus Pro’na oskan sama hästi ja arusaadavalt teisigi õpetada”
Kevin Flynn esitles koondislastele oma presentatsioonis kõike seda, mida golfikoondisesse kuuluv mängija teadma peaks. Jõuti ühisele arusaamale, et koondise tasemel mängiv golfar peaks teadma tüüpilisi golfitehnikas toimuvaid vigu ning aru saama omaenda golfimängust. Lisaks peab ka golfikoondise mängija suutma enda lööke analüüsida ning lihtsamaid vigu ise korrigeerima. Palju räägiti presentatsioonis ka vaimsest valmisolekust võistlemisel ja treenimisel ning kuidas oma “Golfiaju” treenida.
DSCN6103
Eesti golfikoondisega suhelnud Eesti Golfi liidu peasekretär Piret Sepp võtab asja kokku sõnadega:”Laager oli golfikoondise liikmetele väga kasulik ja silmaringi laiendav. Loodetavasti jätkub samas vormis koostöö veel mitmeid aastaid tunnustatud välistreenerite abiga. Erilised tänusõnad ka praegusele Eesti golfikoondise peatreenerile Enrico Villole, kes Kevin Flynn’il aitas golfilaagrit ette valmistada ja läbi viia. Lähikuudel on tulemas tähtsad amatööride golfivõistlused, kus meie golfikoondise liikmed on osalemas. Tähtsamad neist Ladies Amateur European Championship Jõelähtmel ja Maailmameistrivõistlused sel sügisel Jaapanis.
Allikas: Eesti Golfi Liit