Eesti koondis valmistub 2015 hooajaks Hispaanias Gecko akadeemias

Jaanuari alguses sõitsid Eesti koondise mängijad Sander Aadusaar, Marten Palm ja Egeti Liiv Hispaaniasse treeninglaagrisse, kus harjutavad sealses Gecko akadeemias kuni aprillini. Neljas koondise liige Martin Järve lõpetab sel aastal keskkooli, mille tõttu veedab suurema osa ajast Eestis treenides.

Gecko akadeemia pakub suurepärast programmi talvisteks treeninguteks pöörates tähelepanu peale golfioskuste ka teistele olulistele faktoritele, mis sportlaste sooritust mõjutavad. Gecko akadeemiaga liitunutele on võimaldatud regulaarsed füüsilised treeningud, grupitreeningud teiste akadeemia liikmetega erinevate mänguelementide osas, mentaalsed treeningud ning samuti vajadusel swingi treeningud. Iga nädalaselt on võimalik mängida Gecko Touri osavõistlusi, kuigi osalemiseks ei pea olema akadeemiaga liitunud. Küll aga on liitunutel võimalik teha pidevat koostööd treeneritega ja analüüsida läbi iga väljak, mida võistlustel mängitakse. Mängustrateegiat väljakul puudutavad teadmised on kindlasti meie mängijatele väga olulised. Gecko akadeemiasse kuuluvad mitmed skandinaavia profituuridel, Challenge Touril kui ka European Touril mänginud golfarid.

Koondislaste ettevalmistustsükkel 2016. aasta individuaalseteks Euroopa meistrivõistlusteks ja MM-iks algasid juba oktoobris. Palm ja Aadusaar veetsid sügise samuti Gecko akadeemias. Liiv ja Järve harjutasid Eestis.

Sander Hispaanias

Suurim muutus, mida meie treenerid näha soovivad, on harjutamise muutumist kvaliteetseks ja eesmärgipäraseks. See nõuab samuti eneseteadlikkust sportlastelt  endalt – mida, miks, milleks ja kui palju harjutada. Seetõttu pööratakse ettevalmistuse käigus suurt tähelepanu sellele, et mängijad hakkaksid analüüsima oma võistlustulemusi ja treeninguid ning õpiksid mõistma, mis põhjustab ühe või teise tulemuse. Ebaõnnestunud löögil ei ole alati ainult ühte põhjust – halb tehnika, vaid selle võib põhjustada sageli just vale mõtlemine, vale treenimine, liialt alanenud või erutunud emotsionaalne seisund, tähelepanu või keskendumisvõime alanenud olek, motivatsiooni puudus jne. Oluline ongi, et mängijad õpiksid neid samu põhjusi tundma ning omaksid seeläbi paremat arusaama enda käitumisest väljakul. Suurt rõhku pannakse ka üldfüüsilise treeningu peale, et kevadeks oleks mängijad parimas võimalikus vormis alustamaks suvehooaega.

Egeti hispaanias