Eesti meeste koondisele 11. koht

Foto: EGL
Eesti meeste golfikoondis naaseb Inglismaalt võistkondlikelt Euroopa meistrivõistlustelt 11. kohaga alistades viimasel päeval neljandal lisarajal Šveitsi meeskonna. Võidutulemuseks märgiti 3:2. Kaks aastat varem oli küll saadud sama koht, kuid tollal Covidi tõttu osales vaid 14 riiki.
Eesti meeskonnale tõid täna võidupunkti kapten Mattias Varjun ja Ken-Marten Soo. Nii Carl Hellati ja Kevin Christopher Jegersi matš lõppes viigiga ja kuna foursome paar Joonas Turba ja Markus Varjun olid kaotanud ja matši üldvõitja polnud selgunud tuli mõlemal viigipaaril minna lisaradadele. Paraku Carl Hellat kaotas esimesel lisarajal ning nii jäi kõik taas Kevin Christopher Jegersi otsustada. Neljandal lisarajal õnnestus Kevinil lõpuks vastane murda ja tuua Eestile viimane võidupunkt. Tulemused
 
Euroopa meistriks krooniti Hispaania, kes alistas finaalis Rootsi 4,5:2,5. Tiitilkaitsjale Taanile kuulub pronks, kuna alistati kodus mänginud Inglismaa 5:2. 
 
Videokommentaar Mark Suursalult ja Kevin Christopher Jegersilt:
 
 
Mängijate ja treeneri kommentaarid turniirile

Kevin Christopher Jegers
: “Kokkuvõttes jäin turniiriga rahule ja olen kindel et teised poisid jäid ka. Suutsime ikkagi püsima jääda divisjon ühte, mis oli meie peamine eesmärk algusest saati. Enda mängu üle olen väga rahul. Suutsin mängida viiest päevast neljal väga hästi. Kindlasti annab enesekindlust juurde, kui pigem keerulisel links väljakul hästi mängida. Huvitav oli muidugi kahel päeval minna play-offi mängima, käe pani veidi värisema küll. Aga mängisin piisavalt hästi play-offis ja mõlemal korral tegi vastane ise vea ja sain võidud kätte. Ilmaga vedas meil väga, üks esimesi turniire mida olen Inglismaal mänginud, kus igal päeval oli soe ja kohati päike väljas. Meie tiimi jaoks oli kindlasti positiivne trip ja sellised jäävad meelde pikaks ajaks. Tiimi chemistry on meil niivõrd hea, et reisidel koos olles igav küll kunagi ei hakka.”

Carl Hellat: “Turniir oli nii individuaalselt, kui tiimiga igati positiivne, see et üldse B flighti (9.-16. kohale) löögimängus jäime ning esimese matši võitsime, et divisjon I edasi jääda oli üle ootuste. Mäng endal oli mul päris hea. Kolme matchplay ringi peale mängisin par-i, millega saab rahul olla vaadates tuult ja rada kus me mängisime. Võrreldes ka seda mis riikide vastu me mängisime, nende mängijate WAGR kohti, ülikoole, eelnevaid võistlusi, tegime kindlasti väga suure üllatuse kõigile. Ma arvan, et matchplay sobib ka meile rohkem, sest seal on mees mehe vastu ning on parem võimalus võita raskemate vastaste vastu kui löögimängus.”

Joonas Turba: “Võistlus minu jaoks kokkuvõttes oli mentaalselt väga raske. Mängisin löögimängu päevadel mingite hetkedeni hästi kuni pidin lõpuni lihtsalt hammastega kinni hoidma, et mäng täielikult ära ei vajuks. Pärast seda sain kolm päeva foursome tulistada, mis on ebareaalselt raske formaat, mis väsitas minu niigi väsinud aju veel rohkem ära. Kolm kaotust tiimile tuua tekitab ikka raske enesetunde aga tiimina saime päris hästi hakkama ja kõik poisid olid tublid. Saime I divisjonist nüüd parema ülevaate ja kogemuse, järgmine aasta arvan, et oleme juba tihedamalt konkurentsis.”

Ken-Marten Soo: “Võistlusega saab täitsa rahule jääda. Oma mängus oli esimestel päevadel natuke raskusi aga iga päevaga läks löök aina paremaks. Mäng viimasel päeval võrreldes esimese päevaga oli palju kindlam. Olin suuteline tooma kõik vajalikud punktid meeskonnale. Sälitasin mängides endas rahu ja võtsin eesmärgi nautida, sest väljak oli super ja selliseid võimalusi ei pruugi kogu aeg tulla. Hea meel on võit Walesi ja Šveitsi üle, mis andsid meile 11.koha.”

Markus Varjun: “Väga vinge kogemus mängida ühte Euroopa tugevamat amatööride võistlust ja veel väga kõrgelt hinnatud golfiväljakul. Olles pikalt divisjon kahes mänginud ja eelmisel aastal kvalifitseerunud disivsjon ühte, oli meie eesmärk see aasta püsima jääda, mis sai ka ilusti täidetud. Enda individuaalse soorituse koha pealt ei saa ma kuidagi rahule jääda, aga õnneks oli meil tiimi peale piisavalt hea löögimängu tulemus, et flight Bs lõpetada ja mängida divisjon ühte püsimise peale. Kõige tähtsam mäng oli Walesi vastu mille Kevin suutis teisel lisarajal otsutada ja võit Eestile tuua. Olles kindlustanud divisjon ühte püsimise saime järgmised kaks päeva kergemalt hingata. Väga lahe oli seda näha kui palju rohkem ühtehoidev on meie tiim võrreldes teiste riikidega. Esimesed kaks päeva läksid hommikupoole startijad oma ringi lõppedes appi lõunal startijatele, mida oli näha vähestel riikidel. Mina ütleks, et esimene divisjon on see kuhu me kuulume ja kus me oleme igati konkurentsis. See aasta esimest korda mänginud seal, mina ütleks, et kindlasti üle oma varju me ei hüpanud ja oma keskmisele alla ka ei jäänud. Hea mänguga on vägagi reaalne, et järgmine aasta võime saada flight A sekka, mis tähendab top-8 peale kahte löögimängu ringi.”

Kapten Mattias Varjun: “Turniir oli kindlasti suur õnnestumine. Löögimängus ei suutnud me küll oma parimat minekut näidata, kuid olime siiski ilusti tabeli keskmiste hulgas konkurentsis. Esikaheksasse saamiseks peab terve võistkond õnnestuma aga vaadates kuidas me läbi aastate arenenud oleme, siis on tegu täiesti realistliku eesmärgiga. Lisaks olid tänavu eesotsas kõik väga tugevad golfiriigid, kes ei vääratanud löögimängus ja seega pidi esimeste hulka saamiseks tõesti hästi mängima. Matchplay formaadis saime kaks väga korralikku võitu aga oli tunda kuidas esimeses divisjonis ei tule ühtegi punkti ja võitu kergelt. Walesi alistamine andis tervele meeskonnale võimsa emotsiooni ning võimaldas edasist turniiri veelgi rohkem nautida, sest meie peamine eesmärk sai sellega täidetud. Hollandi vastu mängisime pisut alla oma taseme ja nende klassivahe oli piisav, et meil suurt võimalust ei tekkinud. Tegu oli kindlasti kõige parema võistkonnaga B-flightis. Olen väga uhke selle üle, kuidas suutsime võistkonnana tulla tagasi järgmisel päeval peale kaotust. Energia oli parem, rohkem asju õnnestus ning kaaslaste toetust oli mängides pidevalt tunda. Selle võistkonna suurimaks väärtuseks olev ühtne tiimitunne oli kõigil ringidel väga ilmne ja oli kindlasti aluseks meie kahele suurepärasele võidule. Omalt poolt tegin hea esituse, eriti hästi mängisin viimases mängus Šveitsi vastu. Eelnevatel ringidel tuli rohkem vaeva näha, aga see käib mängu juurde ja seda eriti keerulisel links väljakul. Kokkuvõttes vinge turniir ja vägev kogemus. Tõestasime, et meie koht on esimeses divisjonis. Uhke on olla osa sellisest võistkonnast.”

Treener Mark Suursalu: “Mul on hea meel, et meeskond täitis eesmärgi ehk jäime püsima I divisjoni. Suutsime kõik viis päeva heal tasemel golfi mängida. Julgen väita, et hea õnne korral on aasta pärast võimalik ka esimese kaheksa sekka mängida. Kindlasti aitas heale tulemusele kaasa juunis tehtud reis võistluse väljakule, kus saime mänguplaani paika ja selletõttu ei pidanud võistlusele eelnevatel päevadel end liigselt väsitama. Tänane meeskond on aastaid koos mänginud ja mängijate omavahelist koostööd on hea vaadata.”