Eesti meister rajamängus on Marten Palm

Eesti Golfi Liidu poolt  13.-15. septembril korraldatud  Eesti meistrivõistlused rajamängus Jõelähtmel, Estonian Golf & Country Club’is võitis Marten Palm Niitvälja Golfiklubist.

Käesoleva aasta meistrivõistlusi peetakse vaid meeste võistlusklassis, naiste võistlusklassis registreerunuid polnud.

Reedel mängiti löögimängus kvalifikatsiooni ring mille tulemusete alusel  asetati 16 osalejat  rajamängu tabelisse ja 1 võistleja langes välja.

Teise võistluspäeva pärastlõunane veerandfinaal andis kolmanda võistluspäeva stardinimistusse 4 vastupidava sportlased nimed  – Marten Palm, Martin Unn, Egert Põldma ja Janno Sild.

Kolme päeva jooksul tuli finalistidel mängida 5 korda 18 rada, mis teeb mängu keeruliseks nii emotsionaalselt kui füüsiliselt. Võitjail tuleb vastu pidada pingelises mees-mehe mängus, jääda stabiilseks ja psühholoogiliselt alistamatuks.

Pühapäevase mängupäeva hommikustes startide selgitati välja finalistid.

Pärastlõunal hakkasid pronksile mängima Martin Unn (Valgeranna Golfiklubi) ja Janno Sild (Niitvälja Golfiklubi). Kuldmedalile asusid võistlema Marten Palm (Niitvälja Golfiklubi) ja Egert Põldma (EGCC).

Finaal oli pingeline. Paremusjärjestus selgus alles viimastel radadel, pronksmedal otsustati 17ndal ja kuldmedal 16ndal rajal.

Kulla võitis Marten Palm, hõbemedali sai endale Egert Põldma ning pronks kuulus Janno Sillale.

Marten sõnas  oma võidukõnes, et on ülimalt õnnelik rajamängu kuldmedali üle ning rahul oma viimase kolme päeva mänguga. Lisaks tänas EGCC meeskonda heas korras väljaku eest ning lubas häid tulemusi näidata ka peatselt algavatel Finnish Tour 2014 kvalifikatsioonivõistlustel.

Marten Palm täiendab oma golfioskusi Jason Floyd Golf Academy’s Hispaanias.

Jõelähtme Golfiklubi väljak on ajakirja Golf World poolt arvatud Euroopa 100 parima golfiväljaku hulka, asudes sealses edetabelis 84. positsioonil. Lisaks on Estonian Golf & Country Club üks kaheteistkümnest ametlikust European Tour Properties väljakust Euroopas, mis annab võimaluse korraldada Eestis maailma tipptasemel golfivõistlusi.