Eesti meistriteks krooniti Aadusaar ja Ustal

Foto: Joosep Martinson

Täna lõppesid Rae golfis, kolm päeva väldanud 30. Eesti löögimängu meistrivõistlused golfis, kus võitjateks krooniti Sander Aadusaar (Niitvälja Golfiklubi) ning Triin Marleen Ustal (Rae Golfiklubi). Ustali viimase päeva skoor -2 on uueks Eesti MV ühe päeva rekordiks naiste klassis.

Meestest sai pingelise võitluse tagajärjel hõbemedali enne viimast päeva juhtinud Markus Varjun ning pronksi Kevin Christopher Jegers (mõlemad Niitvälja Golfiklubi), kes omas veel viimasel griinil võimalust napsata hõbe endale. Tulemused 

Naiste klassis sai oma esimese medali Nicky Zoe Lautre, kes edestas Elizaveta Sofia Reemetit (mõlemad Estonian Golf & Country Club) kahe löögiga. Tulemused 

Meeste viimasel päevale läks liidrina vastu Markus Varjun, kes avapäeval oli püstitanud Rae golfiväljaku uue rekordi 64 löögiga, mis on ka uueks Eesti meistrivõistluste ühe päeva rekordiks meeste klassis. Tema edu, lähima jälitaja Sander Aadusaare ees, oli turvalisena tunduv viis lööki. Markus alustas viimast päeva kahe birdiega, kuid Aadusaar vastas teisel ja kolmandal rajal samuti birdiedega, neist teine sündis chip in abil. Aadusaar keeras radadel 7-9 vinti veel peale ja tegi kolm birdiet järjest ja kuna Varjun eksis 8-9 rada bogeydega oligi poolel maal viik majas. Aadusaare birdie 13ndal rajal viis ta esimest korda ette ning birdie viimasel rajal tähendas koguskooriks viimasel päeval 66 lööki, mis kindlustas talle kolmanda meistritiitli. Kahe esimese päeva 69 ja 71 lööki tähendasid kogusummaks -10. Markus Varjun pidi aina enam hakkama seljataha vaatama, kuna Jegers lähenes ohtlikult. Viimasel rajal omas Jegers oma birdie putil võimalust viigistada lõppskoor Varjuniga, mis tähendanuks hõbemedalit talle, kuid Jegers eksis ning seega jäi hõbemedal seekord tiitlikaitsjale ning pronks Jegersile. Markus Varjuni lõpptulem -8 (64, 71, 73). Jegersil -7 (68, 74, 67). See oli kolmas kord Eesti MV ajaloos, kui medali saamiseks tuli mängida miinusmärgiga tulemust, kuid mitte kunagi nii suurt. Seni oli pronksiks maksimaalselt vaja olnud tulemust -2. Meistrivõistluste rekord -12 eelmisest aastast jäi sel korral ületamata.

Vaata kordusest TV6 ülekannet

Naiste golf sai aga uue meistri. Koduväljakul mänginud Triin Marleen Ustal asus juhtima avapäevast peale ning lõpetas kolmandal päeval elus esimest korda alla par’i väärilise tulemusega. Kokku tulemus +8 (76, 78, 70), millest vaid kaks korda on suudetud Eesti MV ajaloos paremat lõppskoori (+3) võitja poolt näidata. Avapäeval liidrikohta jaganud Nicky Zoe Lautre sai oma esimese medali – hõbeda lõppskooriga +15 (76, 80, 75). Elizaveta Sofia Reemet vahetas eelmise aasta hõbeda seekord pronksi vastu, numbritega 78, 81, 74 (kokku +17).

Mid-amatööride eriauhindade omanikeks said Marten Palm (Niitvälja Golfiklubi) ja Getter Saaroja (Rae Golfiklubi). Seeniorite samaväärsete auhindade väärilised olid aga Kaupo Pastak (Saaremaa Golf & Country Club) ja Anneli Esken (Estonian Golf & Country Club).

 

Võitjate intervjuud

Sander Aadusaar:

Triin Marleen Ustal:

Sander Aadusaare chip in 3. rajal:

Sander Aadusaare 18. raja võiduputt:

ERR Spordi uudis:

Teleülekanne nähtav SIIT