Eesti Meistrivõistluste esimese päeva liidrid selgunud!

Tänasest pühapäevani peetakse Jõelähtmel Estonian Golf & Country Club’is XXI golfi Eesti Meistrivõistlusi löögimängus. Sellel aastal on võistlemas 146 golfimängijat, mis on Eesti golfi ajaloo suurim osalejate hulk meistrivõistlustel. Võistluste avapäeva järel juhib meesteklassis Egert Põldma tulemusega 71 lööki (-1). Teisel kohal on peale avapäeva Egeti Liiv 72 lööki (PAR) ja kolmandal kohal Carl Enn Hellat 73 lööki (+1).

Võistluste avapäeva liidri Põldma kommentaar avapäevale:”Mänguga jäin rahule. Kuna pole pea kaks kuud võistelnud, siis teadsin, et tuleb sajaprotsendiliselt mängus sees olla ning just alguses väga hoolikalt mängule keskenduda. Esimene pool oligi löök natukene ebakindel, aga suutsin lähimänguga enamasti ära päästa. Sel samal põhjusel olengi 1-2 meetriste puttide kallal sel nädalal enamasti töötanud, et ebakindel löök rajal ära päästa. Teisel poolel sai veidi vabamalt mängida ja löök toimis hästi.” Egert, kes on ka Eesti golfikoondise treener psühholoogia alal sõnas enda treenitavatega töötamise kohta järgnevat:”Koondislastele olen tutvustanud sooritus- ja võistluseelseid rutiine, sisekõne kasutamist, eneseanalüüsi ringi järgselt ning samuti võistluseks valmistumist. Viimane tähendab näiteks kuidas rajal tõsta enesekindlust, tulla toime halbade löökidega, kuidas enda skoorile mitte mõtelda jne. Seda kõike saab enne ringi algust läbi mõtelda ja end selleks valmis panna, et rajal sarnane situatsioon uudne ei oleks.”

Naiste arvestuses on esikoht peale avapäeva jagatud Merlin Palmi ja Cliona Georgia Dalbergi vahel, kes mõlemad mängisid tulemuse 77 lööki (+5). Kolmandal positsioonil on Annika Meos, mängides kokku 81 lööki (+9).

 

Allikas: Eesti Golfi Liit / Foto: Urmas Kamdron_MG_4535