Eesti naiskond alustab homme EM turniiri

Foto: EGL

Ungaris, Pannonia Golf & Country Clubis alustavad homme võistlust need riigid, kes ei suuda suureliikmelisi võistkondi välja panna meeste ja/või naiste võistkondlikele EM turniiridele. Võistluse nimetuseks inglise keeles on European Team Shield Championship ning põhiline erinevus on võrreldes nn peamiste EM turniiridega, et tiimid pole mitte kuue mängijaga vaid nelja liikmelised.

Eesti naiskond, kes nn väikeriikide EM turniiril sai eelmise aasta debüüdil 6. koha sõitis Ungari täpselt samas koosseisus, milles mängiti Lätis eelmine aasta ehk tiimi kuuluvad Anete Liis Adul, Elizaveta Sofia Reemet (mõlemad Estonian Golf & Country Club), Karola Soe (Saaremaa Golf & Country Club), Triin Marleen Ustal (Rae Golfiklubi) ning võistkonna treeneriks on Mark Suursalu. Esimesena pääseb homme rajale Ustal, kelle tii-aeg Eesti aja järgi on 8:50. Teised stardiajad: Reemet 9:40, Soe 10:30, Adul 11:20. Esimesel päeval läheb arvesse neljast löögimängu tulemusest kolm parimat võistkonna peale. Teisel päeval jätkatakse juba match play osaga. Süsteem on karm, mis eksimusteks ruumi ei jäta. Avapäeva järel tuleb olla kuue parema hulgas, kui on soov võistelda medalite eest. Esimesed kaks löögimängu järel pääsevad otse poolfinaali, veerandfinaalides kohtuvad omavahel 3-6 ja 4-5, kes selgitavad ülejäänud kaks võistkonda, kes pääsevad poolfinaalidesse. Löögimängu järel kohtadele 7-10 jäänud naiskonnad mängivad turniirisüsteemis kõik-kõigiga läbi ja selgitavad tagumised kohad. Turniiri lõppeb laupäeval.

Jälgi tulemusi siit

Sel aastal on kogunenud Ungarisse 10 naiskonda, nende seas lisaks tiitlikaitsja Lätile, Eesti, Kreeka, Liechtenstein, Luksemburg, Rumeenia, Serbia Türgi, Ukraina ja korraldajamaa Ungari. Meeskondi on aga kogunenud turniirile lausa 11, nende seas näiteks tõelise üllatusena Albaania aga ka Küpros, Kreeka, Liechtenstein, Luksemburg, Malta, Rumeenia, Serbia Türgi, Ukraina ja korraldajamaa Ungari.

Meeste kõrgeimas divisjonis võistles käesoleval aastal eelmiste aastate Covidi jamade tõttu 19 meeskonda, II divisjonis viis meeskonda, seega kokku osaleb võistkondlikel meeste Euroopa meistrivõistlustel kokku 35 erinevat riiki. Naiste võistkondlikul EM võistlusel lõi kaasa 20 riiki ja millele lisades 10 saame koguarvuks 30 erinevat riiki. Kurb on tõdeda, et Leedu pole sel aastal esindatud ei meeste ega naiste võistlustel. Veel eelmisel aastal suudeti meeste klassis võita Team Shieldi võistlus Jurmalas aga sel aastal pole nad võistkonda tiitlit kaitsma saatnud. Kas süüdi on selles hiljuti toimunud peasekretäri lahkumine või miski muu ei oska hetkel öelda.