Eesti naiskond lõpetas MM võistluse 43. kohal. Maailmameistriks krooniti Rootsi
Täna lõppesid Prantsusmaal naiste võistkondlikud maailmameistrivõistlused, kus Eesti naiskond tegi viimasel päeval oma parima soorituse ning tõusis kokkuvõttes kuus kohta, jagatud 43. kohale koos Brasiiliaga. Eesti naiskonnast tegi turniiri viimasel päeval oma parima soorituse Elizaveta Sofia Reemet, kes mängis 74 lööki. Tulemus võinuks paremgi olla ning raja par-i välja mängimine oli väga lähedal, kuid paraku 15ndal rajal tuli liigse kiirustamise tagajärjel leppida nelja puti ja double bogeyga. Anete Liis Adul lisas täna 81 lööki.
Maailmameistriks krooniti Rootsi naiskond, kes mängis tiitlikaitsja USA naiskonnaga võrdse skoori (-13) ning paremuse selgitamiseks vaadati kolmanda mängija tänast skoori. Rootsi naiskonna kolmandal mängijal oli tulemus täna ühe võrra parem (73 v 74), kuna ameeriklane Rachel Kuehn tegi viimasel rajal double bogey, mis tähendaski ühe löögilist kaotust täna rootslaste poolt kolmanda skoori vastu. Võitnud tiimi kuulusid Meja Ortenger, Ingrid Lindblad ja Louise Rydqvist. Neist Ortenger oli koos sakslanna Helen Briemi ja ameeriklanna Rose Zhangiga individuaalselt ka parimad, saades kõik nelja päeva koguskooriks -7. Kolmandat kohta jäid jagama vaid ühe löögi kehvema koguskoori saanud Saksamaa ja Jaapani võistkonnad, kuid pronksmedalid kuuluvad sel korral sakslastele. Omakorda löögiga kaotas neile viiendaks jäänud Hispaania. Tulemused
Ida-Euroopa võistkondadest parima soorituse tegi Tšehhi naiskond, kes sai väga kõrge jagatud 9. koha. Lähiregiooni võistkondadest sai Soome 22. ja Poola 23. koha. Selja taha suutsime jätta Läti ja Ukraina, kes mõlemad lõpetasid jagatud 49. kohal ning Leedu, kes sai 51. koha. Euroopa võistkondade pingereas olime 23. positsioonil.
Eesti naiskonnale oli see teiseks korraks kui osaleti võistkondlikel maailmameistrivõistlustel. Debüüt, koosseisus Annika Meos, Liis Kuuli ja Mari Hütsi, tehti 2012. aastal Türgis, kus 53 tiimi seas saavutati 49. koht. Rohkem ei ole Eesti naiste koondis osalenud maailmameistrivõistlustel.
2023. aasta maailmameistrivõistlused peetakse vaid ühel väljakul ning peale pääseb vaid 36 riiki. Võistlus toimub aasta lõpus Dubais, Greg Normani disainitud Jumeirah Golfi Fire Coursel. Edaspidi võistluste toimumise rütmiks jääbki paaritutel aastaarvudel ehk kahe aasta tagant.
Anete Liis Adul: „Olen nii tänulik, et sain sellise kogemuse osaliseks. Minu jaoks oli see esmakordne kogemus nii kõrge tasemega nelja päevasel võistlusel. Peale pikka ja intensiivset golfisuve oli viimastel päevadel juba veidi väsimust tunda, kuid sellest hoolimata proovisin endast parima anda. Kahjuks ei suutnud ma väga häid tulemusi välja mängida, sest lähimäng vedas alt, kuid sellest hoolimata andsid need kaks väljakut väga suure kogemuse juurde. Olen südamest õnnelik, et saan Eesti koondist esindada ja suur aitäh Eesti Golfi Liidule ja peatreenerile Markile selle võimaluse eest!“
Elizaveta Sofia Reemet: „Ma ei saa öelda, et mu nädal mängulises mõttes oleks olnud perfektne, kuid emotsioonid nädalast jäävad pikaks ajaks meelde. Viimase päeva +3 tulemust mäletan ma ilmselt igavesti ehk tore oli lõpetada turniir positiivselt. Väljakud olid ilusad kuid ka rasked.“
Karola Soe: „Võistluse viimane päev oli minu jaoks taaskord keeruline. Raua löökides olin kindel, kuid kahjuks avalöögi ebastabiilsus ei andnud palju võimalusi griine tabada. Lisaks olin ebakindel ka putis. Meie tiimi üle olen ma väga uhke ning saime hästi hakkama. Me kõik andsime endast parima ning võitlesime lõpuni. Tulemuste koha pealt ma küll ebaõnnestusin, kuid siiski on võistluselt kaasa võtta palju positiivset ning head kogemust, mille toel edasi areneda.“
Mark Suursalu: “Positiivne, et suutsime võistluse viimasel päeval mängida enda turniiri parim tulemuse ja tõusta 6 kohta. Oli õpetlik nädal kogu tiimile. Siinsed tingimused tõid mängijate tugevused ja nõrkused väga hästi esile.“