Eesti pääses Sotogrande Cupile

Foto: Joosep Martinson

Eesti meeskond sai kolmandat korda õiguse osaleda Sotogrande Cupil ehk Euroopa rahvuste karikal. Euroopa ühel tippväljakul peetav turniir toob kokku kogu Euroopa golfi eliitriigid. Meeste turniiril osaleb sel korral 18 meeskonda ja naiste turniiril 9 võistkonda. Eesti koondis treenerite valikul on sel korral Ralf Johan Kivi (Niitvälja Golfiklubi), Rauno Pikk, Richard Teder ja Ruut Kangust (kõik Estonian Golf & Country Club). Treeneri rollis on seekord Mark Suursalu.

Eesti koondisel tuleb rinda pista järgmiste riikidega: Austria, Belgia, Hispaania, Holland, Inglismaa, Iirimaa, Itaalia, Norra, Prantsusmaa, Rootsi, Soome, Šotimaa, Saksamaa, Šveits, Taani, Tšehhi ja Wales. Kahel osaletud korral on saadud 15. (2019) ja 16. (2018) koht. 2020 ja 2021 jäi turniir Covidi tõttu ära.

Individuaalselt on eestlastest ette näidata parima tulemusena Kevin Christopher Jegersi koht 2019. aastal, mis oli jagatud 41. Turniirivõitjate seast leiab aga selliste legendaarsete mängijate nimesid nagu Sergio García, Rory Mcllroy, Padraig Harrington, Francesco Molinari, Shane Lowry.

Neli päeva vältav turniir leiab aset 30.märts-2.aprill Sotogrande väljakul, Marbella lähedal.