Eestile ajalooliselt parim koht

Foto: EGL

Täna lõppesid Prantsusmaal meeskondlikud maailmameistrivõistlused. Maailmameistriks krooniti esmakordselt Itaalia. Teiseks jäi vaid ühe löögiga kaotanud Rootsi ja kolmas koht sel korral USA esindusele. Eesti meeskonnale kuulus ajalooliselt parim koht – 28. Meeskonda kuulusid Kevin Christopher Jegers ning vennad Markus ja Mattias Varjun. Võistkonna treener oli Mark Suursalu. Tulemused

Veidi ka teistest. Naabritest lõpetas Soome ülikõrgel 10. kohal. Tiitlikaitsja Taani jagas 11. kohta. Parima Ida-Euroopa riigi mitteametliku tiitli sai seekord Tšehhi, kes jäi ühe löögiga meie ette jagades 25. kohta. Leedu lõpetas 48. kohal, Poola jagas 52. ja Ukraina 58. kohta. 

Järgmisel aastal toimub MM Dubais ning kuna edaspidi mängitakse kahe väljaku asemel vaid ühel, vähendatakse võistkondade arvu 36ni. Mitteametlikel andmetel on Eesti meeskond taganud endale koha ka järgmisel MMil.

Mängiv kapten Mattias Varjun: “Kogu võistkond oli äärmiselt tubli ja kokkuvõttes võime turniiriga rahule jääda. Tegime oma taset arvestades keskmise esituse, kuid isegi sellega olime tublisti konkurentsis. Sellisel tasemel on vahed väikesed ning kinni detailides. Me ei suutnud oma võimalusi see nädal kõige paremini ära kasutada, kuid kui me suudame samamoodi edasi areneda siis oleme võimelised järgmisel aastal juba tugevamat konkurentsi pakkuma.”

Kevin Christopher Jegers: “Kokkuvõttes jäin rahule, kuigi oli väga keeruline. Raske on mängida head golfi kui üks osa mängust on kõvasti alla keskmise. Puttamisega oli suuri raskusi see nädal ja lõpuks mentaalselt väsitab see ikka väga ära. Aga tiimina saime hästi hakkama ja kindlasti oli see meie jaoks positiivne turniir.”

Mark Suursalu: “St. Nom väljakul mängitud ringidega oleme väga rahul. Seal kasutasime oma võimalused ära ja suuremaid eksimusi polnud. Le Golf National oli raskem väljak, palju vett fairway’de ja griinide ümber. Just griinide peal ei suutnud oma häid lähestumislööke ära kasutada. Jätsime mõlemal ringil 3-4 lööki griinidele. 28. koht on hea tulemus. Kindlasti oli oluline lõpetada võistlus 36 parema seas, et tagada pääs järgmise aasta võistlusele.”