EGA konverents 16-19. november Barcelonas

Foto: erakogu

Möödunud nädalal 16-19. november toimus Barcelona külje all Terrassas iga-aastane Euroopa Golfi Assotsiatsiooni konverents. Eestit käisid esindamas Piret Sepp ja Eero Mikk. Kolmapäev algas varahommikuse lennuga Barcelona poole. Esimese päeva ainuke koosolek oli suunatud arengumaadele, kus golf on alles noor spordiala ja millest võtsid osa riigid, kus on vähe väljakuid ja mängijate arv jääb paljuski 1000 kanti. Sellisteks riikideks olid näiteks Läti, Küpros, Bulgaaria, Venemaa ja Tšehhi. Jututeemad varieerusid seinast-seina, pigem arutati möödunud hooaega ja mida tehti teistmoodi ning kuidas see mõjutas golfi.

Järgmine päev oli traditsiooniliselt golfivõistlus. Mängiti Real Club de Golf El Prat väljakul, mis on väga vana ja huvitava ajalooga – nimelt sai klubi alguse juba 1912. aastal ja on võõrustanud mitmeid olulisi ja rahvusvahelisi võistlusi aastate jooksul. 1997. aastal seoses Barcelona lennujaama laiendustöödega, koliti väljak täielikult 26 kilomeetri kaugusele Terrassa külje alla. Modernses kahekorruselises klubimajas oli kõik vajalik olemas. Kõige silmapaistvam oli riietusruum, kus leidus kappe tuhandele klubiliikmele ja paljud neist olid nimelised. Riiulid olid varustatud kõikvõimalike hügieenitarvetega mis olid kõigile kasutamiseks. Väljak ise oli suurepärases korras – keskmise laiusega edenemisalad, väga palju bunkreid ja ainult ühel rajal oli vesi mängus. Eraldi äramainimist vajab greeni kiirus – kõikide mängijate seisukoht oli, et nii kiireid greene ei ole keegi varem näinud ja kauguse hindamisega nägid väga paljud kurja vaeva.

Reede ja laupäev olid täis seminare, töötubasid ja individuaalseid kohtumisi. Fookuses oli EGA järgmise kolme aasta strateegiline plaan ja üleüldine suund, millega peaksid kõik riigid rohkem töötama. Eesti võib kindlasti oma hooajaga rahule jääda ja seatud eesmärgid sai täidetud. Jääme ootama järgmise aasta kohtumist novembri lõpus Šveitsis.