EGCC’s selgusid Golfi Euroopa meistrid

Foto: EGA From left to right: Hans Bäckkström, Markus Frank, Lorenzo Sartori, Helene Maxe, Anna-Maria Lehtonen, Maria de Orueta

Uudise autor Estonian Golf & Country Club

Laupäeval Jõelähtmel Estonian Golf & Country Club’is lõppenud International European Seniors’ Championship’il pälvisid esikoha itaallane Lorenzo Sartori ja rootslanna Helene Maxe. Finaalpäeval mänginud eestlane Raivo Velsberg lõi kolme päeva kokkuvõttes 240 lööki, mis tagas talle 53. koha.

Meeste arvestuses oli Lorenzo Sartori esimese võistluspäeva järel üheksas, teise võistluspäeva järel teine ja finaalringi eduka mänguga tõusis võitjaks. Kolme päeva kokkuvõttes tegi Sartori 217 lööki. Kõige edukamaks kujunenud kolmanda päeva lõpetas Sartori 71 löögi ja birdie’ga.

Teise võistluspäeva oluliselt kehvemad ilmastikuolud tingisid ka suuri muutusi võistluse edetabelis. Meeste arvestuses teiseks jäänud šveitslane Markus Frank tegi finaalpäeval 69 lööki, mis tõstis tema positsiooni 17 koha võrra. Samavõrra tõusis ka rootslane Hans Bäckström, kelle viimasel võistluspäeval löödud 70 lööki kindlustasid kolmanda koha.

Naiste arvestuses esikoha saavutanud rootslanna Helene Maxe oli kolme parima hulgas kõikidel võistluspäevadel. Turniiri 221 löögiga lõpetanud Maxe edestas oma lähimat konkurenti, soomlannat Anna Maria Lehtoneni, vaid 3 löögiga.

Eesti seenioride meistri Raivo Velsbergi tulemuseks jäi finaalringis 84 lööki, mis kolme päeva koguskooriks andis 240 lööki ja 53. koha. Varasemalt ei ole individuaalsetel tiitlivõistlustel eestlasest golfimängija nii kõrget kohta saanud.

Velsberg jäi oma sooritusega seenioride Euroopa meistrivõistlustel üldjoontes rahule. “Viimasel võistluspäeval olid pinged täielikult langenud, kuna olin oma eesmärgi juba täitnud ja cut’ist läbi saanud. Jään oma tulemusega loomulikult väga rahule, kuna konkurents ja teiste võistlejate handicap oli väga kõrge,” sõnas Velsberg.

Euroopa Golfi Assotsiatsiooni meistrivõistluste komitee liige Birgitta Ljung tunnustas nii Eesti Golfi Liitu kui Estonian Golf & Country Club’i kvaliteetse võistluse korraldamise eest. “See, et Jõelähtmel on viimaste aastate jooksul toimunud mitmed Euroopa meistrivõistlused, näitab väljakute häid tingimusi,” sõnas Ljung. “Kolme võistluspäeva jooksul olen Jõelähtme väljakute kohta kuulnud ainult kiidusõnu.”

International European Seniors’ Championship 2013 on sel hooajal Baltimaade olulisim rahvusvaheline golfiturniir, kus võistlesid ühtekokku 21 riigi 137 võistlejat.

Ametlikud tulemused

Mats Soomre fotod: I päevII päevfinaalpäev

Hanno Kross’i fotod

 

**

Loe originaal uudist SIIT