Egeti Liiv loobus Tallinna meistritiitlist

Foto: EGL

IMG_5012

“Mina, Egeti Liiv, eksisin Tallinna lahtiste meistrivõistluste viimasel päeval reegel 6-6d vastu ja soovin enda diskvalifitseerimist ja loobumist Tallinna meistritiitlist”.

Nii kirjutas Egeti Liiv võistlusjärgsel päeval Eesti Golfi Liidule, kui tema tulemuskaardil ei olnud märkija Kristo Tullus kirja pannud viimase, 18. raja bogey ja tulemus lisati peale kaardi mõlemapoolset allkirjastamist. Võistlejad olid lahkunud ka tulemuse edastamise alast. Tegemist on reegli 6-6d rikkumisega, mis tähendab võistleja diskvalifitseerimist.

Reeglite juures ei tähenda, et tegemist oli mängija tähelepanematusega, antud juhul seisneb tema rikkumine selles, et ta edastas puuduliku kaardi ja ei märganud tulemuse mitte märkimist, isegi mitte kaardi ülekontrollimisel. Tegemist oli kolmepäevase võistluse viimase rajaga.

” Tunnistan ka enda viga, et võistluskomitee poolt ei diskvalitseerinud Egeti Liivi koheselt”, sõnas Eesti Golfi Liidu president Marko Kaljuveer. ” Seda kõrgemalt tunnustan Egeti Liivi käitumist, mis näitab, et golf on aumeeste mäng ning tiitlist tähtsam on eetiline ja aus sport.”

Tallinna meister on Marten Palm, hõbemedal kuulub Timo Raukasele ja pronksmedali võitis Janno Sild.

” Spordiaasta lõpus on Egeti Liiv oma ausa käitumisega kindlasti üks Fair Play auhinna kandidaat”, arvas Marko Kaljuveer, kes on ka Eesti Olümpiakomitee täitevkomitee liige.

Egeti Liiv koos Sander Aadusaarega stardib kolmapäeval Jõelähtmel Euroopa meistrivõistlustel.

Soovime mõlemale sportlasele tähelepanelikust tulemuskaartide täitmisel ja kontrollimisel.