Eluaegsed sõbrad näppasid New Orleansis esikoha

Foto: Jonathan Bachman, Getty Images/AFP/Scanpix

New Orleansis mängitud tiimivõistluse Zurich Classic võitsid iirlased, lapsepõlvesõbrad Rory McIlroy ja Shane Lowry. Play-offis saadi jagu pühapäeval hiilgavalt mänginud (11 birdie’t) Chad Ramey’st ja Martin Trainerist, kes tõusid viimase päevaga 26ndalt kohalt esikohta jagama ja pidid siis kolm tundi võistluse lõppu ootama, kuni favoriitidest iirlased sama tulemusega finišisse jõudsid. Viimase päeva 68 (viimasel 12 rajal -5) tõstsid päeva kolmandalt kohalt alustanud paari esikohta jagama. Play-offis ei suutnud ameeriklased sama edukalt jätkata, tegid avarajal bogey ja jäid teiseks. 

Viimase päeva 72 langetas liidrikohalt neljandaks üllatajad Zac Blairi ja Patrick Fishburni, kes kumbki ei kuulu OWGR tabelis esimese 100 hulka. Veel halvemini läks Luke Listil ja Henrik Norlanderil, kes alustasid pühapäeva teiselt kohalt, kuid lõid 75 ja langesid 19ndaks.

Rory McIlroy saavutas nii oma PGA Touri karjääri 25nda esikoha – seejuures on ta nüüd võidukas olnud seitsmel hooajal järjest. Lowryle oli see karjääri kolmas esikoht ja esimene pärast 2019.aasta Openi võitu. Koos tuldi juba 2007.aastal Euroopa meistriks amatööride seas ning koos esindati Iirimaad Tokio olümpial ja võimalik, et ka Pariisis. 

Tulemused

Tuur jätkub Texases CJ Cup Byron Nelsoni võistlusega. Tiitlit kaitseb Jason Day, hooajale ja üritab hoogu sisse saada sel võistlusel 16-aastasena oma debüüdi teinud Jordan Spieth.

LIV Golfi hooaeg jätkus Austraalias Adelaide’is, kus esimese esikoha ses sarjas sai Brendan Steele. PGA Touril kolm esikohta saanud ameeriklane edestas ühe löögiga lõuna-aafriklast Louis Oosthuizenit. 

Vanameistrid võistlesid Georgia osariigis Mitsubishi Electric Classicul. Oma 60ndal sünnipäeval oli võidukas kanadalane Stephen Ames – talle kaheksas võit selles sarjas. 

Korn Ferry tuuril tehti väikest viisi ajalugu, kui Texases mängitud Veritex Bank Championshipi avapäeval hiilgas Franki Capan III 58 löögiga – see on võistlussarja ajaloo paremuselt teine päeva skoor (Stephan Jäger lõi 2016 samuti 58, tänavu veebruaris aga Tšiili golfar Cristobal Del Solar koguni 57). Võistluse esikoht kuulus siiski rootslasele Tim Widingile, kes on ka sarja kindel liider, võites teist nädalat järjest.