EM: Eesti noormeeste golfikoondis tõusis medalikonkurentsi

Foto: EGL

Kuni 18-aastaste noormeeste tiim tegi seda mida kõik lootsid ning tõusis täna neljandale kohale, mis tähendab sekkumist medaliheitluse järgmisel kahel päeval. Homme hommikul algavas poolfinaalis minnakse vastamisi löögimängu osa võitnud Soomega.

Eesti poisid alustasid tänast päeva teadmisega, et mööduda tuleb Belgiast, et saada vähemalt neljas koht ja poolfinaali koht. Eesti noormeeste koondis realiseeris selle võimaluse suurepäraselt ning kogutulem +33 tähendas vaid ühelöögilist mahajäämist kolmanda positsiooni hõivanud Sloveenia tiimist. Esimene asetus seega Soomele (+16), teise positsiooni hõivas Norra (+27). Slovakkia jäi maha meist kolme löögiga. Läti lõpetas löögimängu osa 10. kohaga ja Leedu oli viimane ehk 11.

Individuaalselt säras kahel päeval kõige rohkem Richard Teder, kes mängis täna 71 lööki, kokku temal -5 (68, 71) ja individuaalne esikoht. Meeskonna kapten Ralf Johan Kivi sai kirja täna par-i ning kokku +5 (77, 72). Ruut Kangustil kokku +6 (74, 76), Rauno Pikk sai kirja +9 (75, 78). Täna läks viiendana arvesse Henry Mägi skoor, kes mängis 82 lööki. Lisaks kuulub tiimi ka Robin Udodov, kelle skoor 84 täna kirja ei läinud. Meeskonna treener Egeti Liiv.

Homme hommikul alustatakse juba foursome formaadis peetavate matchplaydega. Eestlastest lähevad võistlustulle Richard Teder/Ruut Kangust ning Ralf Johan Kivi/Rauno Pikk. Pärastlõunal on sama nelik ning lisaks Henry Mägi võistlustules individuaalsetes matchplaydes. Teises poolfinaalis kohtuvad Norra ja Sloveenia.

Löögimängu tulemused