Endise esinumbri esimene võit pärast viit aastat

Foto: Raymond Carlin III, USA Today Sports/Scanpix

Dallase lähistel mängitud AT&T Byron Nelson kujunes erakordselt põnevaks. Veel neljanda päeva keskel jagasid esikohta kuus meest ning esimesed 17 mahtusid n.ö. kahe löögi sisse. Lõpusirgel näitas aga kõige kindlamat närvi 35-aastane austraallane Jason Day – mees, kes  ligi kaheksa aastat tagasi esmakordselt maailma esinumbriks kerkis ja pea terve 2016. aasta seda positsiooni hoidis. Tähelennule järgnes kiire langus – erinevad terviseprobleemid hoidsid meest madalseisus ja oma viimase võidu PGA Touril sai Day 1834 päeva tagasi ehk 2018. aasta mais. Tulemused 

Ent nüüd – turniiri viimaselt kümnelt rajalt kuus birdie’t ja karjääri parim viimane päev – 62 – tähendasid nukra seeria lõppu, 1,7 miljoni dollari suurust preemiat ja tõusmist OWGR 35. kohalt 20ndaks. Ühega kaotasid Si Woo Kim ning üllataja, viimast päeva liidrina alustanud rookie  Austin Eckroat. Neljandaks kerkis samuti hiilgava viimase päeva – 62 – sooritanud Taivani esindaja Cheng-tsung Pan ning viiendat kohta jäid jagama suursoosik Scottie Scheffler, Tyrrell Hatton ning ennast esmakordselt suurde pilti ja esikümnesse mänginud hiinlane Zecheng Dou, kes samuti enne viimast päeva esikohta jagas. Nii Eckroat kui Dou teenisid sel turniiril rohkem auhinnaraha kui kogu oma senise karjääri jooksul kokku. Väärib märkimist, et kolm eelmist Byron Nelsoni esikohta olid läinud Koreasse. Seejuures kahel viimasel aastal võitis Kyoung-hoon Lee, kes seekord asus jahtima üliharuldast three-peati ehk kolme järjestikust võitu samal turniiril – saavutust, millega viimase 40 aasta jooksul vaid kolm meest hakkama on saanud. Ajalugu teha pole lihtne – Lee piirdus 50. koha jagamisega.

Sel nädalal saavad golfihuvilised kaasa elada ühele aasta suursündmustest, sest New Yorgis saab toimuma PGA Championship. Kaasa saavad taas teha ka paljud LIV Golfi mängijad, sh möödunud nädalavahetusel Tulsas esikoha saanud Dustin Johnson, tuntud ka kui Wayne Gretzky väimees.