Estonian Amateur Openi esimese päeva heitlused tuules

Foto: Joosep Martinson

02.-04. juunil toimub Pärnumaal Eesti Golfi Liidu ja golfiväljaku Pärnu Bay Golf Links poolt korraldatud golfivõistlus Estonian Amateur Open, kus osalejaid on seekord 6 riigist. Enim mängijaid on Eestist, Soomest ja Lätist. Osalejaid on ka Rootsist, Saksamaalt ja Venemaalt.

Kohal on ka eelmise aasta naiste tiitlikaitsja lätlanna Anna Diana Švanka Lätist.

Esimene võistluspäev oli kõigile võistlejatele ebaharilik väljakutse ilmastiku olude tõttu. Mängu tegi kindlasti ülimalt raskeks väga tugev tuul, külm ilm ja mere äärest laiuv links tüüpi väljak. Mängijate sõnul liigutas tuul isegi seisvat golfipalli.

Tänase mängupäeva lõpuks juhib võistlust soomlaste kolmik, eesotsas Dominic Jones’ga, kes mängis 72 lööki, ehk raja par’i. Esimene eestlane on Eesti koondise liige Carl Hellat, kelle skooriks oli 77 lööki ja +5.

Naistest juhivad turniiri samuti kolm soomlast, esikohal on esimese päeva järel Niina Liias 73 löögiga, ehk tulemusega +1. Esimene eestlanna, Liis Kuuli, on kuuendal postitsioonil tulemusega 78 lööki, ehk +6.

Pärnumaal Tahkurannas avatud väljak Pärnu Bay Golf Links on lühikese ajaga saanud Eesti üheks populaarsemaks mängukohaks, kuhu tullakse nii lähedalt kui ka kaugelt. Ühtviisi profigolfaritele ja algajatele sobiv links-tüüpi väljak on rajatud mere äärde liivasele pinnasele ning selle juures köidab pilku suur moderne klubihoone, mis nii eelmisel kui sel aastal on kandideerimas World Golf Awards maailma parima klubihoone tiitlile. Väljak on maailma golfisektori poolt nimetatud parimaks aastal 2016.

Foto: Joosep Martinson