Estonian Amateur Openi võitja Ksenia Jerjomina lõpetas amatöörkarjääri

Ksenia Jerjomina võitis ülekaalukalt Eesti lahtised meistrivõistlusted „Võidud ei tule kunagi lihtsalt“

Venemaa golfimängija Ksenia Jerjomina lõpetas suurepäraselt oma amatöörkarjääri viimase võistluse Estonan Amateur Open 2015`l ning jätkab nüüd profimängijana.

IMG_1025
Venelased võistlesid hiilgavalt. Ksenia Jerjomina alistas lätlase Anna Svanka 15. löögiga.Kuressaares golfiklubis Saare Golf lõppes amatööride turniir Estonian Amateur Open 2015. Võistlused toimusid 29.-31-mail. Kokku osales võistlustel kümme naist.

Peale esimest ringi kolmest kaotas Ksenia kahe löögiga, kuid otsustavaks said juba järgmise päeva 18. rada. Kolmandal päeval kindlustas ta oma edu näidates väga enesekindlalat mängu.

Märgime ära, et ka kolmanda koha sai venelanna Jekaterina Malahhova.Tema jaoks oli esmakordne võimalus osaleda niivõrd suurel võistlusel. Lera Guseva närveeris viimasel päeval pisut liiga palju ja seetõttu jäi ta kuuendaks.

Rõhutame, et Ksenia Jerjomina võitis teise turniiri järjest. Alles hiljuti saavutas ta esikoha “Avatud võistlustel” Serbias.

Millised on sinu üldised muljed võistlusest?

Ühest küljest on muljed positiivsed, võit on alati meeldiv. Samuti oli väga huvitav mängida keerulistes ilmastikuoludes, sest tuul oli väga tugev, eriti viimasel päeval. Sellistes tingimustes on alati kasulik mängida, need õpetavad kohanemist.

Teistest küljest, arvan mina, et oleksin saanud mängida paremini. Minu jaoks on tulemus olulisem võidetud kohast, seetõttu on mul, mille kallal tööd teha.

Miks te valisite just selle turniiri? Oli see võistkondlik võistlus?

Võistlus oli individuaalne. Algselt oli eesmärk saavutada võimalikult palju punkte maailma edetabeli jaoks, et jõuda individuaalsetele Euroopa meistrivõistlustele, kuid asjaolud lahenesid nii, et seoses minu üleminekuga profiks, ei olnud mul mõtet neid punkte enam taga ajada.

Nii et see turniir lihtsalt jäi minu viimaseks võistluseks amatööride seas.

Kas väljak oli huvitav? Paar sõna sellest ja võistluse atmosfäärist.

Jah, väljak oli huvitav, sellest jäi kahetine mulje. Ühest küljest oli see üsna lühike, griinid aga väga suured, kuid üldine seisukord oli ideaalne. Kõik oli selleks loodud, et näidata head tulemust. Teisest küljest puhus aga tugev tuul, mille tõttu tuli mängus teha palju parandusi ja see muutis mängu väga keeruliseks.

Millised momendid jäid kõige enam meelde? 

Kõige enam jäi meelde see, et tüdrukute varustus ei saabunud õigeagselt ja seda tuli oodata lennujaamas pea 10 tundi. Samuti tee Saaremaale, 5 tundi bussiga ja ülesõit praamiga.

Kui raskelt tuli võit? Tulemustest on näha, et Te võitsite ülekaalukalt!

Võidud ei tule kunagi lihtsalt, võistluste ajal ma pingutan ja püüan mitte jälgida konkurentide mängu. Püüan võistelda väljaku ja iseendaga. Nii oli see ka sellel turniiril.

Kas oli raske lõpuni  säilitada motivatsiooni, kui oli juba selge, et kõik konkurendid on jäänud selja taha?

Raske oli keskenduda. Viimastel radadel olid juba mõtted võidus kinni, need samad mõtted segasidki mind näitamaks veelgi paremat mängu.

Tänu millele saavutasid võidu kahel turniiril?

Tänu koostööle treeneriga (Manvel Dann). Talvel me keskendusime üldisele ja spetsiaalsele füüsilisele ettevalmistusele, mis võimaldas mul suurendada löögi pikkust, parandada oma tehnikat, aga samuti ka läbida 18 rada ilma igasuguse väsimuseta. Me hakkasime tegema koostööd massööriga (Aleksei), seetõttu olen ma peale igat turniiri täiesti taastunud ja valmis järgmiseks. Samuti me ehitasime täielikult ümber treeningprotsessi selliselt, et see sobiks just  minule, kuna golf on väga individuaalne sport. Nii et kõik minu võidud on tulnud tänu treenerile.

Kas te hakkate nüüd profiks? Kui jah, siis millistel turniiridel saate mängida?

Jah, hakkan küll. Plaanin võistelda LETAS-l, aga ka meie Venemaa professionaalide tuuril.  Kõigepealt tuleb puhkus, taastumine ja kahe nädalane ettevalmistus pro-tuur etapiks Pestovos ja seejärel Venemaa meistrivõistlusted.