Estonian Amateur Openit Pärnus juhivad soomlased, eestlaste parim Aadusaar

Foto: Joosep Martinson

20160527_PBGL_Estonian_Amateur_Open_ESTAM_Day1_JM_0067

Tänasest pühapäevani Pärnu Bay Golf Links väljakul toimuval Estonian Amateur Openil lõppes esimene võistluspäev uue rajarekordiga.

Tulemuse 5 lööki alla raja par’i ja esimese rekordi tegi  William Rönnholm  Soomest, kes mängis 67 lööki. Ühe löögi kaugusele jäi samuti soomlane Kim Koivu, kes nädala alguses lõpetas Soomes Finnish Touri etapi 3. kohaga.

Eestlastest oli päeva parim Sander Aadusaar. Eesti meister jagas -1 ga ( 71 lööki )  5. kohta. ” Alguses oli raske, ei saanud kohe oma mängu käima, kuid hiljem hakkasin ka birdie’sid lööma ja oma tulemust parandama”, kommenteeris Aadusaar. ” Griinid olid kiired ja kõvad ning ei osanud hästi kaldeid arvestada”, ütles valitsev Eesti meister, ” Ilm oli suurepärane, tuult puhus vähe ja rada oli väga hea, mis tähendas, et tegelikult oli ideaalsed mänguolud.

13. kohta jagavad Joonas Juan Turba ja Timo Raukas 74 löögiga ( +2 ).

Tiitlikaitsja Egeti Liiv jagab 27. kohta 78 löögiga.

20160527_PBGL_Estonian_Amateur_Open_ESTAM_Day1_JM_0041

Naistest juhib Ellinoora Moisio Soomest 75 löögiga (+3),  lätlanna Anna Diana Švanka on 77 löögiga teine ja parim eestlanna Liis Kuuli 79 löögiga kolmas. Eelmisel nädalavahetusel Pärnus tuli Kuuli Eesti meistriks neljapalli võistkondlikel mv-stel.

20160527_PBGL_Estonian_Amateur_Open_ESTAM_Day1_JM_0021

Kohtunike sõnul mängiti esimest korda ajaloos tiitlivõistlust, kus ainukesteks märkideks väljakul olid kauguse dokid.

Homme hommikul alustatakse võistlust Tahkurannas kell 7:30.

Pühapäeval teeb finaalpäevast otseülekande Delfi TV algusega kell 12:30. Kommenteerivad Jaan Martinson ja Joel Pärle.