Estonian Junior Open: kümnest esikohast seitse jäeti koju

Täna lõppes kolm päeva kestnud kõrgetasemeline Estonian Junior Open, kus 96 osalejat seitsmest riigist võistlesid kümne esikoha nimel. Rõõm on tõdeda, et seitsmes võistlusklassis jäeti võit koju.

Alustame ülevaadet noormeste kõige vanema vanuseklassiga, kus kuni 21-aastaste konkurentsis ei andnud avapäeval välja võideldud edu käest Timo Raukas ning lõpetas kolme päeva kogusummas täpselt par-is (ringid 70, 76, 70). Talle järgnes Carl Hellat tulemusega +4 (76, 75, 69) ning kolmandaks jäi klubikaaslane Niitvälja Golfiklubist Aksel Seppel tulemiga +22 (78, 78, 82). Tulemused

Kuni 21-aastaste tüdrukute vanuseklassis võidutses Anete Liis Adul (EGCC) kogutulemusega +13 (74, 72, 83). Teiseks jäeti lõunanaaber Anna Marksa (Ozo Golf Club) tulemusega +28 (82, 83, 79) ning kolmandaks tuli, kuid Eesti meistrivõistluste hõbemedali teenis Triin Marleen Ustal (Rae Golfiklubi). Tema ringid 84, 78, 86. Tulemused

U18 noormeeste vanuseklassi parim oli Ken-Marten Soo (EGCC), kes kogutulemuseks sai kirja -5 (72, 68, 71). Teise koha viis Soome Oskari Schuvalow (Vuosaari Golf Helsinki) tulemiga +5 ning sama resultaadiga kolmas oli Lauri Suomalainen (St. Laurence Golf). Eesti meistrivõistluste hõbemedali teenis samas klassis Markus Varjun (Niitvälja Golfiklubi), tulemusega +10 (76, 72, 78) ja pronksmedali Nils Illimar Esko (Rae Golfiklubi) ringidega 81, 77, 78. Tulemused

Neidude U18 vanuseklassi võit läks seekord Saaremaale. Saaremaa Golf & Country Clubi esindaja Karola Soe ringid olid 75, 76, 73, mis andis kogutulemusega +8 ning suure tõenäosusega pääsu esmakordselt WAGR (World Amateur Golf Ranking) edetabelisse. Teine koht läks seekord Lätti, Katrina Jana Gustafssone (Viesturi Golf Club) tulemus oli +17 ja sama resultaadiga kolmas ning Eesti meistrivõistluste hõbemedali sai Mariliis Palm (EGCC). Pronks kuulub Lill Kangustile (EGCC). Tulemused

U16 noormeeste vanuseklassi valitses Richard Teder (Rae Golfiklubi), kelle kolme päeva tagajärg oli -8 (68, 69, 71). Teiseks tõusis väga hea kolmanda ringi toel klubikaaslane Ralf Johan Kivi kogutulemiga -2 (74, 71, 69). Kolmas koht kuulub Roope Juslinile (Golf Pirkkala), kes mängis välja par-i. Eesti meistrivõistluste pronks läheb aga Ruut Kangustile (EGCC) tulemusega +14. Tulemused

Kuni 16-aastaste neidude vanuseklass oli esimene, kus ei õnnestunud võitu koju jätta. Liv Lemström (Pickala Golf Club) sai lõpptulemusega kirja +15 (80, 79, 72). Teiseks tuli ning Eesti meistrivõistluste kulla võitis Elizaveta Sofia Reemet (Ambrosiano), kes jäi maha kolme löögiga. Kolmas koht läks aga hõimurahva Ungari esindajale. Lea Sara Sterni (Pannonia GCC) tulemuseks oli +28. Eesti meistrivõistluste hõbemedal kuulub aga Mia Maria Jaaksonile ning pronks Marilee Linnasele. Mõlemad Niitvälja Golfiklubist. Tulemused

U14 poiste vanuseklassis jättis võidu koju Rauno Pikk (EGCC), kes mängis kokku +7 (76, 75). Teiseks tuli Rae Golfiklubi esindav Robin Udodov resultaadiga +14 ning sama tulemiga jäi kolmandaks sakslane Jonathan Elter (St. Eurach). Eesti meistrivõistluste pronks kuulub aga Rasmus Kivila juuniorile Niitvälja Golfiklubist tulemusega +16. Tulemused

U14 tüdrukute klassis valitsejaks oli Isabel Sirel (EGCC), kelle mänguringid olid 85, 86. Teise koha hõivas lätlanna Madara Valtere (Ozo Golf Club) ringidega 97, 97 ja kolmandaks jäi Otepää Golfiklubi esindaja Annika Koni, kellele kuulub ka Eesti meistrivõistluste hõbe. Pronks seekord Danielle Truusale. Tulemused

Noorimate poiste (U12) vanuseklassi võit rändab seekord Leetu. Klassi kindla valitseja Kajus Pacauskase (European Centre Golf Club) mänguringid olid 78, 79. Kindlalt teiseks ja Eesti meistrivõistluste kulla sai aga Hart Oskar Aoveer (Niitvälja Golfiklub) ringidega 85, 84. Kolmas koht Lätti, Domeniks Tralmaksi (Ozo Golf Club) ringid olid mõlemal päeval 95 lööki. Eesti hõbemedal Karl Konrad Rannale ning pronks Kerdo Arosele. Mõlemate koduklubi EGCC. Tulemused

Tüdrukute noorimas vanuseklassis (U12) läks võit samuti Leetu. Patricija Ulozaite (European Centre Golf Club) võidutulem oli +61. Kuus lööki jäi temast maha ning võttis Eesti meistrivõistluste kulla Iiris Mätas (Rae Golfiklubi). Kolmas koht ja Eesti hõbeda võitis aga Niitvälja Golfiklubi esindaja Kristella Sikk. Pronks seekord Marta Metsale (EGCC). Tulemused