Estonian Junior Openil läks kolm esikohta Soome, üks võit jäi Eestisse

Estonian Golf & Country Club’is (EGCC) selgusid võitjad 3.Estonian Junior Openil. Kolmes vanuseklassis läks esikoht Soome ja U15 ning U18 esikolmiku väljaselgitamiseks mängiti ühte lisarada.

Eestisse jäi üks esikoht – U12 vanuseklassi võitis kõik kolm päeva edu hoidnud Richard Teder (pildil) tulemusega +47 lööki. 2. koht Mareks Atars ( Läti )  +55 lööki ja 3. koht Joosep Tawan Turba +60 ( Eesti ).

IMG_1924

U15 võistlusklassi võitis soomlane Eemil Alajärvi tulemusega +1 lööki, olles samaaegselt kogu võistluse kõige parem mängija. Talle järgnesid Andreas Wester ( Soome ) +6 löögiga ja Mattias Varjun ( Eesti )  +6 löögiga (pildil), kel tuli teise ja kolmanda koha väljaselgitamiseks mängida lisarada, mille võitis birdie’ga Wester.

IMG_2005

U18 võistluskassi võitis soomlane Veeti Mähönen  (pildil), tõustes täna 73 löögiga neljandalt kohalt esimeseks kogutulemusega +10 lööki. Teist kohta hoidis Martin Haugli Sorensen  ( Norra ) +12 lööki. Kolmandale kohale konkureerisid Alex Portaankorva, Aleksi Sävelä ja Casper Ahtola ( kõik Soomest ) tulemusega +16. Võistluskomitee korraldas neile play-off’i 18. rajal, mille võitis par’iga Casper. Klassi parim eestlane oli 6.kohaga Carl Enn Hellat tulemusega +17 lööki.

IMG_2001

U21 võistlusklassi võitis Niclas Heino ( Soome ) tulemusega 3 lööki üle raja par’i. Talle järgnesid Dominika Gradecka ( Poola ) +10 lööki ja Miro Vihanto ( Soome ) +13 lööki. Niclas tänas oma kõnes EGCC greenkeepingu meeskonda hea töö eest. Samuti ütles võitja, et on mänginud nii Saaremaal, kui Niitväljal, kuid Jõelähtme EGCC meeldib talle kõige rohkem.

Eestlased Cristofer Herman ja Ingvar Kristjan Paplavskis langesid mõlemad täna ühe koha võrra lõpetades võistluse 6. ja 7. kohaga.

IMG_1825

Võistluse suurim hcp langetaja oli Ruut Kangust – 46’lt 29,5’le.

Eesti Golfi Liit tänab Estonian Golf & Country Club’i ja Katrin Heinlat võistluse korralduse eest, peakohtuniku Rein Raudseppa ja kohtunik Jüri Kaldat ning kõiki vabatahtlikke  – Ave ja Taivo Epnerit, Getri Liis Künnapuud ja Piret Hinnovit, kes aitasid kolmel päeval teha livescoring’ut.

Võistluse tulemustega saab tutvuda siin.