Estonian Junior Tour 2019 alustas!

Foto: EGL

Alguse sai selle hooaja Estonian Junior Tour ning esimene etapp mängiti Pärnu Bay Golf Linksil. Väljak, millel paljud noortesarjas osalejad veel nädalavahetusel rajamängu meistrivõistlusi mängisid ja medaleid võitsid. Seega tingimused olid tuttavad, super ilm väikse tuule callenge’ga ja stardis oli seekord kokku erienvates klassides 31 golfinoort.

U12 klass mängis tavapäraselt punktimängu ja uue aasta puhul oli tore näha stardis uusi tulevikutähti. Esimesed kolm mängisid väga tublid tulemused ning päeva lõpuks korrigeerisid ka oma händikäpi uueks. Kolmandaks jäi Karl Andreas Soo, kes vaid napilt 1 punktiga jäi seekord auhinnaliselt kohalt välja. Päeva paremuselt teise tulemuse mängis 21 punktiga Otepää golfinoor Kaspar Urh Jamnik. Esikoha võitis rajal ka ebaõnnestumiste peale paar pisarat poetanud Karl Konrad Ranna Estonian Golf & Country Club’ist 22 punktiga. Aga tore oli näha, et need ebaõnne pisarad motiveerivalt mõjusid ning mehe võidule aitasid – kes ütles, et kõik nii kergelt tulema peab:)

U15 klassis oli kõige tihedam konkurents ja väga tasavägine võistlus – kui esikoht oli kindel, siis teise ja seitsmenda koha vahe oli kõigest 3 lööki, sealjuures päeva paremuselt teise tulemuse 76 netolööki mängisid välja koguni 3 mängijat. Arvestades, et sarja reeglite järgi on tasatulemuste puhul eelistatud madalama hcp’ga mängijal, siis jäid seekord auhinnata Karl Kreevs Niitväljalt ja Sten-Erik Tarvis EGCC’st. Auhinnalise koha näppas nende eest Ruut Kangust EGCC’st! Päeva kindel võitja oli Rauno Pikk, kes mängis välja super tulemuse 66 netolööki! Uuendusena premeeritakse sel hooajal ka parimaid scartch tulemusi ning U15 päeva parima ringi tegi Ralf Johan Kivi Saaremaalt 85 löögiga.

U18 klassis oli stardis kõige vähem noori, sest enamus noored ässad otsustasid õige golfari kombel üle minna vanemasse klassi ja mängida puhast löögimängu. Siiski peeti väärikas võistlus, mille tulemusena sai teise koha 78 netolöögigia Nils Illimar Eesko Otepäält. Päeva parimaks oli aga EGCC kasvandiku Johan-Erik Põldmäe 74 netolööki. Nils sai ühtlasi eriauhinna parima scratch tulemuse eest, mis sel korral oli 90 lööki

U21 klassi nimekiri oli üllatuslikult pikk, mis on positiivne, et soovitakse mängida seda päris golfi! Tegijatel ikka juhtub ja nii tuli ka ühel mehel reeglitega pahuksisse mineku pärast DQ protokolli vormistada aga hea õppetund tulevikuks ja reeglid jälle natukene selgemaks. Tulemuste poolel oli aga taas võitlus vägev, sest 2-4 koht mängisid välja sama tulemuse 78 lööki, mis tuulise ilmaga polnud üldse paha. Niitvälja noore Thor Tikandi ja EGCC Anete Aduli ees napsas parema hcp toel teise auhinnalise koha äsjane rajamängu pronksipoiss Richard Teder EGCC’st. Päeva konkurentsitult parima tulemuse tegi aga klassi võitjana Sten Erik Soo, kes mängis ühe löögi üle raja par’i ehk 73 lööki. Sealjuures viimaste radade paar bogie’t jäid ilmselt veelgi parema tulemuse nimel ilmselt vähe piinama:)

Tulemusi saab vaadata golfboxist siit

Pilte avavõistlusest leiab siit

Igatahes väärikas start noortesarjale on tehtud ja õnne võitjatele. Sarjapunktid on tabelisse teenitud ja uus etapp ootab Estonian Golf & Country Club’is juba 2.juulil. Registreerimine on avatud ja kohtumiseni stardis!

Ja et ükski võistlus ei saa toimuda ilma heade partneriteta, siis suurimad tänud külalislahkuse eest Pärnu Bay Golf Links’ile, Eesti Golfi Liidule, Exit Golf, Cobra Puma Golf, Avallone, Corny

Uudis: golfiakadeemia