Estonian Junior Tour 2019 by Exit Golf võitjad selgunud

Foto: EGL

1.septembril pandi punkt selle hooaja noortesarjale. Estonian Junior Tour 2019 by Exit Golf koosnes kokku 7. võistlusest, mille hulka mahtusid etapid Valgerannas, Pärnu Bay Golf Links’il ja EGCC erinevatel väljakutel ning samuti oli võimalik sarja arvestusse punkte teenida Estonian Jr Open’ilt. Kokku osales sellel hooajal sarjas 75 noort golfarit Eestist ja Lätist.

Finaali sai kutse iga klassi 12 paremat mängijat ja võistlus mängiti Estonian Golf & Country Club Anniversary Course’l. Sellel hooajal on vaid ühel etapil olnud sajune ilm, teistel kordadel on säranud päike ja nii oli ka finaalis – päike, 25+ kraadi ja ideaalsed tingimused viimaseks vaatuseks!

U12 klassis jagus põnevust lõpuni ja viimase etapi ning ühtlasi ainsa võiduga sel hooajal tagas sarja üldvõidu Otepää golfinoor Kaspar Urh Jamnik. Finaali võidutulemus oli 22 punkti ning sellega edestas ta Marta Mets’a ja Patrik Karilaid’i EGCC’st, kes mõlemad mängisid 20 punkti. Parema hcp toel seekord auhinnaline teine koht Martale. Hooaja alguses kohe kahe võiduga alustanud Karl Konrad Ranna langetas hooaja jooksul kõvasti hcp’d ja sellega seoses läks punktide teenimine keerulisemaks. Finaalis mäng nii hästi ei õnnestunud ja loodetud punktilisa 9 kohaga ei tulnud, mistõttu pidi Karl Konrad leppima sarja üldarvestuses teise kohaga. Sarja kokkuvõttes kolmanda koha teenis terve hooaja stabiilselt mänginud Hart Oskar Aoveer Niitväljalt, kes oli selles klassis kõige madalama händikäpiga, mis kindlasti lisab saavutatud kohale kaalu! Sarja kokkuvõttena Kaspar Urh Jamnik 103 puntki, Karl Konrad Ranna 79 punkti ja Hart Oskar Aoveer 73 punkti.

U15 klassis oli hooaja peale osalejaid kõige rohkem ja heitlus igal etapil paremate kohtade nimel, kui ka sarja üldarvestuses oli äärmiselt põnev. Finaali parimaks osutus Ralf Johan Kivi Saaremaalt, kes mängis eriti tuusalt 74 lööki, mis andis netotulemusega 73 lööki kindla esikoha. Päeva paremuselt teise tulemuse 75 netolööki mängisid Isabel Sirel ja Robin Andreas Pukspuu EGCC’st. Parem hcp andis etapi auhinnalise teise koha Andreasele ja see oli ka oluline saavutus, sest aitas tal sarja üldtabelis tõusta auhinnaliselt kolmandale kohale. Sarja võidu nimel kemplesid Ruut Kangust ja Rauno Pikk EGCC’st, kes finaalis teenisid vastavalt 7 ja 6 koha punktid. Lõpuks jäi aasta kokkuvõttes kahte meest lahutama vaid 1 punkt ja minimaalse eduga teenis sarjavõidu Rauno! Lõppseis edetabelis Rauno Pikk 114 punkti, Ruut Kangust 113 punkti ja Andreas Robin Pukspuu 97 punkti.

U18 klassis polnud hooaeg vähem põnev, sest liidrid vahetusid pidevalt ja võitjat enne finaali pakkuda oli võimatu. Finaalis mängisid kõrgemate kohtade nimel võidelnud Otepää poisid Nils Illimar Esko ja Mihkel Paloots välja sama tulemuse 80 netolööki ning parema hcp toel sai kolmanda koha punktid Nils. Ühtlasi tagas see Nils’ile sellel hooajal ka sarja üldarvestuses tubli kolmanda koha. Finaali paremuselt teine tulemus oli 79 netolööki ja selle mängis välja Johan-Erik Põldmäe EGCC’st. Võitjaks oli aga eile Lill Kangust 74 netolöögiga, mis oli ka Lille jaoks ainus võit selle hooaja tuuril ja andis üldtabelis teise koha. Sarja võit läks hooajal kokku 3 etappi võitnud Johan-Erik Põldmäele 110 punktiga ning talle järgnesid 107 punktiga Lill Kangust ja 88 punktiga Nils Illimar Esko.

U21 klassis oli enne finaali selge, kes jagavad sarja esimesed 3 kohta, aga kindlasti polnud teada, kes millisel kohal lõpetab? Seega oli põnevust piisavalt. Ken-Marten Soo, kes oli sunnitud augusti alguses vigastuse tõttu etapi vahele jätma ning samuti ka viimase tavaetapi, kuna osales samal ajal Eesti koondisega U18 maavõistlusel, ei saanud enam kõrgesse mängu sekkuda. Eile oli aga Ken-Marten kindlalt päeva parim tulemusega -1 ja kuigi hooajal õnnestus tal võita 2 etappi, siis sarja kokkuvõttes ei midagi paremat 4. kohast. Kolm selle hooaja liidrit pidasid tema seljataga põneva lahingu ning päeva teine tulemus 73 lööki ehk +1 tõstis ka sarja üldarvestuses teisele kohale Richard Teder’i. Päeva kolmas oli hiljuti Eesti meistriks löögimängus tulnud Anete Liis Adul ning samuti kolmas koht sarja üldtabelis. Hooaja üldvõitjaks krooniti finaalis neljanda koha punktid teeninud Sten Erik Soo, kes saavutas hooajal 2 etapivõitu ja finaali eel tehtud matemaatika ütles, et võitmiseks peaks olema esimese kahe hulgas või lootma venna võidule finaalis – täpne töö ja arvestus, sest nii ka läks! Sarja kokkuvõtteks “EGCC esikolmik” Sten Erik Soo 132 punkti, Richard Teder 129 punkti ja Anete Liis Adul 126 punkti.

Seega oli äärmiselt põnev hooaeg ja saime palju erinevaid võitjaid. Sügis-talvel on nüüd aega vormi lihvida, et järgmisel hooajal taas stardijoonel olla.

Sarja õnnestumine ei ole võimalik ilma toetajateta, seega suur tänu Eesti Golf Liit, Eesti Golfikool, Corny, Avallone, Exit Golf, Cobra Puma Golf, Pärnu Bay Golf Links, White Beach Golf ja Estonian Golf & Country Club!

Sarja paremusjärjestuse ja finaali tulemused leiab EGL golfboxist

Finaali pildigalerii on leitav Eesti Golfikooli Facebookist

Palju õnne võitjatele, kummardus toetajatele, tänud korraldajatele ja kohtumiseni 2020!

Artikkel golfiakadeemia kodulehelt