Euroopa meeste klubidevahelised Meistrivõistlused golfis Eesti võistkonna esimängija Egeti Liivi pilgu läbi.

23- 25.10 toimus Bulgaarias Pravets Golf and Spa Resort’is European Men’s Club Trophy, kus Eestist osales esmakordselt Valgeranna Golfiklubi. Tiimis olid Egeti Liiv, Martin Unn, Rasmus Paks ning kapten Rein Unn. Võistlus kujunes vägagi irooniliseks.

Valgeranna Euroopa meeste klubide vahelistel MV'l 2014

Harjutusringi ajal oli ilm super: umbes 22 kraadi ning õrn tuuleiil. Väljak oli väljakutsuv: bunkritesse ei tohtinud mingil juhul sattuda, sest 90% tõenäosusega ootas sind seal alati ees fried egg. Raffid ei olnud kõrged, pallist umbes 1-2 cm kõrgemad ning üldsegi mitte tihe, kuid müsteerium peitus selles, et jällegi 90% tõenäosusega olid sa palli sinna kaotanud. Millegipärast ei leidnud palli raffidest üldse kergesti üles. Griine oli suhteliselt raske lugeda kuna need olid üsna heledad.

Esimene võistluspäev algas vihmasajuga ning väljas oli 6-7 kraadi sooja. Väljakule minnes tuli seenevihma ning iga tunniga läks sadu kõvemaks. Olles mänginud ära 6-7 rada ei aidanud enam vihmariided ka: vesi tuli läbi riiete, golfijalanõudes oli tunda ainult vett: tundus, et oleks nagu vannis. Samuti väljakul ei jõudnud vesi nii kiiresti ära imbuda ega voolata, kui vaja. Fairwayd ja griinid olid kella üheks umbes 30% vee all. Mäng peatati ning 30 minutit hiljem teatati, et edasi mängida on võimatu ning võistlusring tühistatakse. Samuti tekkis ebavõrdne olukord kuna mõned jõudsid ära mängida 13 rada ning teised kõigest 6. Muidugi need ei olnud kohtunike otsusega rahul, kes olid 13ne rajaga hea tulemuse juba mänginud ning tekkis väike vaidlus.

Teisel võistluspäeval oli umbes 10-12 kraadi sooja ning ilm pilves. Väljak oli suhteliselt märg kuid mängitav. Eestlastest parima tulemuse tegi Egeti Liiv, kes mängis 78 lööki (+6). Martin Unn mängis 85 lööki (+13) ja Rasmus Paks 97 lööki (+25). Ainsaks võistlusringiks jäigi teise päeva ring, kus Eesti esindaja Valgeranna Golfiklubi sai kogutulemusega +19 eelviimase koha.

Kolmanda võistluspäeva hommikul tundus aknast välja vaadates, et oleks sattunud kuskile põhjanabale kuna sadas lund, mis maapinnal ära ei sulanud vaid kattis valge vaibaga kogu golfiväljaku. Kell 10 pidi olema ühisstart. Üheksast teatati, et start lükkub tunni võrra edasi ning tunnike hiljem võeti otsus, et võistlusring jääb üldsegi ära. Irooniline oli aga see, et ainukesena läksid lumega väljakule itaallased ning põhjapool elavad mängijad istusid soojas fuajees. Õnneks võtsime talveriided kaasa ning Valgeranna tiimiga jalutasime väljaku läbi kuna hotellis istuda niisama mõtet ka ei olnud.

Võib öelda, et nii ebaõnnestunud võistlust ning ilmapööret poleks küll lõunas oodanud.

Võistluse võitis Itaalia meeskond kogutulemusega -6.

Ametlik protokoll ja lõpptulemused: http://www.golfbox.dk/livescoring/tour/default.asp?runner=1&rUrl=/livescoring/tour/default.asp&language=2057#/competition/162712/leaderboard/219280